طراحی و چاپ کارت ویزیت

کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور قصد دارید در این مقاله شما را با مهمترین نکات طراحی و چاپ کارت ویزیت آشنا کند. شما به عنوان یک طراح کارت ویزیت باید نکات قابل توجهی را که برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است، بدانید. به همین سبب  پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت در ظاهری ساده و کم هزینه می تواند در اختیار عموم مردم قرار بگیرد. از کارت های ویزیت برای انجام تبلیغات شرکت استفاده می شود. به این ترتیب کارت ویزیت قادر است تأثیر بسیاری را روی فروش محصولات و شناخت کامل از شرکت می گذارد. کارت ویزیت یا Business Card ابزاری است با قیمت مناسب و کیفیت بالا، توسط طراحان کارت ویزیت ارائه می شود.

کارت ویزیت نه تنها یک معرف از حرفه ای است بلکه قادر است آن را در ذهن مخاطبان ثبت کند؛ و اثری ماندگار از آن شرکت یا مجموعه را روی آنها بگذارد. در کارت ویزیت اطلاعاتی همچون : نوع فعالیت، لوگو شرکت یا مجموعه، آدرس وب سایت، شبکه های اجتماعی، نام شرکت و … درج شده است.

طراحی و چاپ کارت ویزیت به صورت حرفه ای

طراحی و چاپ کارت ویزیت شما را در میان قشر های مختلف مردم معروف و برجسته نشان می‌دهد. کارت ویزیت یکی از اقلام مهم و ماندگار در، ست اداری است. امروزه استفاده از آدرس شبکه های اجتماعی و درج آدرس آنها روی کارت ویزیت باعث معرفی و پیشرفت کسب و کار شما می شود؛ زیرا افراد زیادی در این حوزه ها فعالیت می کنند. بنابراین فعالیت در این حوزه، یک فرصت طلایی برای پیشرفت شماست.

فواید و کاربردهای کارت ویزیت برای کسب و کار

  • کارت ویزیت یک تابلو ماندگار از شما در دست مشتریان می باشد. بنابراین سعی کنید تصویری زیبا و جذاب را در ذهن آنها ماندگار نمایید.
  • معرفی صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی مانند : تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، تویتر و …
  • معرفی سایت
  • الزاماً اگر شما کسب و کار خاصی ندارید و فقط قصد تبلیغ تخصص و مهارت تان را دارید، می توانید از این کارت ویزیت استفاده کنید.

حال بهتر است بدانیم که کارت ویزیت چیست و در چه اموری استفاده می گردد؟

کارت ویزیت ابزاری برای برقراری ارتباط و معرفی شرکت ها به مردم است. کارت ویزیت یکی از اصول اولیه مارکتینگ شرکت ها و سازمان ها می باشد؛ و آنها شروع کار خود را با طراحی و چاپ کارت ویزیت انجام می‌دهند.

اهمیت طراحی و چاپ کارت ویزیت

تکنولوژی در تمام زندگی ما نفوذ کرده است. بیشتر اوقات کارت ویزیت یک ابزار کمکی برای شرکت ها در امور مارکتینگ و تبلیغات است.

کارت ویزیت اهمیت بسیاری را در جذب مخاطب و ایجاد اعتماد او به شرکت شما دارد. به همین دلیل در طراحی و چاپ کارت ویزیت باید از تیمی متخصص و با تجربه کمک گیرید؛ زیرا یک اشتباه کوچک در طراحی کارت ویزیت و انتشار آن باعث، از بین رفتن اعتماد و نابودی برند شما می شود.

کارت ویزیت تجاری

اغلب کارت های تجاری برای معرفی یک تجارت یا اشخاص مختلف جهت شناخت مردم نسبت به آنها صورت می گیرد. کارت ویزیت جنبه بازاریابی ندارد بلکه تنها یک معرف از کسب و کار است. کارت ویزیت می تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با مشتریان یا مخاطبان ارتباط برقرار کند، و تصویری ماندگار را در ذهن آنها حک کند.

نکاتی که برای داشتن کارت ویزیت باید بدانیم ؟

توجه داشته باشید که داشتن یک کارت ویزیت قادر است تأثیرات زیادی را بر اطمینان و جذب مشتری به شرکت شما بگذارد. در طراحی و چاپ کارت ویزیت باید از رنگ های متریالی استفاده کنید. در طراحی کارت ویزیت نباید از طرح های شلوغ استفاده کنید. یک کارت ویزیت کارتی است که طرح ساده ای داشته باشد و لوگو، آدرس سایت و شبکه های اجتماعی، شماره تماس و آدرس شرکت در آن درج شده باشد. سعی کنید از طرح هایی که مربوط به حوزه کاری تان است استفاده نمایید.

رنگ

رنگ کارت ویزیت یک المان بسیار مهم در ایجاد جذابیت طراحی کارت ویزیت می باشد. شما باید هماهنگی خاصی را میان این دو ایجاد کنید. اگر میان فعالیت شما با طرحی که در کارت ویزیت خود ایجاد کرده اید هماهنگی وجود نداشته باشد، نمی توانید آن را به عنوان یک طراحی نو و ایده خلاقانه استفاده کرد.

لوگو

وجود لوگو در طراحی کارت ویزیت بسیار حائز اهمیت است. کارت ویزیت یکی از اقلام ست اداری است. ابزار ست اداری به دلیل اهمیتی که در تبلیغات و بازاریابی دارند، می بایست از لوگو شرکت یا مجموعه استفاده شود؛ چرا که لوگو نشان دهنده هویت یک سایت یا مجموعه است.

دو رو یا تک رو؟

نکته دیگری که باید در طراحی و چاپ کارت ویزیت به آن توجه داشت، پشت و رو بودن کارت است. معمولاً کارت هایی که برای شرکت های بین المللی طراحی می شوند، دو رو بوده و از دو زبان انگلیسی و فارسی در آن استفاده شده است.

اغلب کارت های ویزیتی که در شرکت ها استفاده می کنند، دو رو هستند. و می توان گفت بیش از 80% مخاطبان و مشتریان کارت های دو رو را بیشتر می پسندند. هرگز از کارت هایی که جنس نازکی دارند استفاده نکنید؛ کیفیت برای مشتری بسیار مهم است. به این ترتیب آنها با دیدن کارت ویزیت شرکت شما می توانند به کیفیت محصولات کسب و کارتان اعتماد بیشتری کنند؛ زیرا برای جذب مخاطب و جذب اعتماد او دست به هزینه هایی زده و مقداری از زمان خود را به این کار اختصاص داده اید.

اندازه در طراحی کارت ویزیت

بسیاری از مدیران شرکت ها و کسب و کارها در زمینه طراحی کارت ویزیت، اشتباهاتی را داشته اند؛ اغلب این افراد عقیده دارند هر چه کارت ویزیت کوچکتر باشد بهتر است. برخی از آنها نمی دانند چه اندازه و چه فونتی برای کارت ویزیت مناسب است. عده ای از آنها معتقدند کارت ویزیت باید یک رو باشد و تمامی اطلاعات مربوط به شرکت باید در صفحه اول خاتمه یابد. اما عقیده تمام ایم مدیران کاملاً اشتباه است. اصولاً مردم به دنبال طرح های ساده و راه حل های ساده هستند. به این دلیل استفاده از کارت های یک رو کاملاً اشتباه است و نمی توان مخاطبان زیادی به کسب و کارتان جذب کرد.

کارت های ویزیت کوچک شاید تنها برای عده ای از افراد خوشایند باشد و باعث جذب آنها شود. در طراحی کارت ویزیت بهتر است از اندازه استاندارد آن استفاده نمایید. سایز مناسب و استاندارد یک کارت ویزیت به صورت گسترده حدود 55 * 55 میلیمتر است. در دنیای گرافیک فونت های متفاوتی در اختیار طراحان کارت ویزیت قرار دارد.

فونت مناسب

انتخاب بهترین فونت فارسی به سلیقه و اختیار طراح است اما بهتر است بدانید که یک فونت مناسب برای طراحی کارت ویزیت چیست؟

  1. فونتی که برای این کار استفاده می کنید باید خوانا و به سریع ترین شکال خوانده شود.
  2. فونت انتخابی دارای فرم استاندارد و زیبایی خاصی باشد.
  3. فونتی که برای کار خود انتخاب می کنید بهتر است بر اساس موضوع و حوزه فعالیتی شما باشد. برای مثال : اگر برای یک فروشگاه کودکانه کارت ویزیت طراحی می کنید باید از فونت فانتزی استفاده نمایید یا به عبارت دیگر در طراحی کارت ویزیت شرکت های حقوقی می بایست از فونت های متناسب با موضوع فعالیت کاری استفاده کنید.
طراحی و چاپ کارت ویزیت

کارت ویزیت خود را الان سفارش دهید

جهت سفارش کارت ویزیت خود و یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

فهرست