طراحی سایت رستوران

ما در این مقاله قصد داریم شما را با چند نکته مهم درباره طراحی سایت رستوران ها آشنا کنیم. اگر شما یک رستوران دار هستید و در این اوضاع و احوال کاسبی تان کساد شده است ، می توانید با طراحی یک سایت به کسب و کار خود سامان دهید. با کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور همراه باشید.

نکات مهم درباره طراحی سایت رستوران ها

طراحی ظاهری

شما به عنوان شخصی که قصد طراحی سایت رستوران ها را دارید باید مخاطبان سایت خود را بشناسید و نسبت به نیاز آن ها محصولات و سفارشات مناسب را قرار دهید. نکته بعدی ظاهری شیک اما ساده است.

برخی از افراد فکر می کنند هر چه سایت شلوغ تری داشته باشند ، می توانند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند. اما این عقیده کاملاً اشتباه می باشد ، زیرا مخاطبین از فضای شلوغ و به هم ریخته که دسترسی شان سخت است ، رضایت ندارند. مخاطب مایل است به تمامی امکانات یک سایت به راحتی و آسانی دسترسی پیدا کند.

در نکته بعدی شما باید به نوع مخاطبان تان توجه کنید ، یعنی افرادی که از سایت شما بازدید می کنند چه کسانی هستند؟ افراد بزرگسال یا کودکان.

نگهداشتن کاربر در سایت یک امر مهم و ضروری است. سایت شما باید طوری طراحی شده باشد که مخاطب را در سایت نگه دارد. در طراحی سایت رستوران ها باید سعی کنید طراحی و چیدمان آن طوری باشد که کاربر را در چند دقیقه در سایت شما نگه دارد.

رنگ بندی سایت

رنگ بندی سایت یکی دیگر از نکات مهم طراحی سایت رستوران ها می باشد. سعی کنید در طراحی کار از رنگ های قرمز ، مشکی و قهوه ای استفاده کنید ؛ زیرا این رنگ ها باعث جذب کاربر می شود.

فرم تماس

برای آن که مخاطبان بتوانند به راحتی با شما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنند ، باید از یک فرم تماس ساده استفاده نمایند.

شبکه های اجتماعی

مردم علاقه زیادی به حضور در شبکه های اجتماعی دارند. اگر شما برای سایت خود یک کانال در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید می توانید موفقیت های زیادی را کسب کنید. سعی کنید در طراحی سایت رستوران ها ، از نماد شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

استفاده از عکس های با کیفیت

 یکی دیگر از نکات مهمی که می توان مخاطب را جذب کند ، استفاده از عکس های با کیفیت است. ذهن انسان،  تصاویر را بهتر از متن درک می کند ، بنابراین شما باید در طراحی سایت از عکس های مفهوم دار و با کیفیت استفاده کنید تا مخاطبان زیادی به کسب و کار شما جذب شود. همچنین می توانید یک گالری از معرفی غذاهای خود در رستوران ایجاد کنید.

معرفی رستوران

سعی کنید در بخش درباره ما ، یک توضیح مختصر اما مفید را برای کاربران خود قرار دهید. با این کار مخاطبین شما را شناخته و می تواند اعتماد کند.

عضویت مشتریان

با قرار دادن این بخش شما می توانید امکاناتی همچون رهگیری سفارش را به مشتری داده و آن را از وضعیت سفارش خود قرار دهید.

قرار دادن درگاه پرداخت

با قرار دادن یک درگاه پرداخت آسان برای سفارشات مشتری می توانید مشتریان همیشگی خود را پیدا کرده و آن ها را جذب خود کنید ، زیرا افراد دنبال آسانی کار هستند ، بنابراین هر چه دسترسی به امکانات سایت شما آسان تر باشد مشتریان زیادی به کسب و کار شما رجوع می کنند.

سفارشات آنلاین

گاهی اوقات مشتریان نمی توانند به رستوران رفته و غذای خود را آن جا سرو کنند. به همین دلیل شما می توانید با اضافه کردن آپشن سفارشات آنلاین ، غذای مورد دلخواه مشتری را به محل مورد نظرش ببرید.

سرآشپز های معروف معتقد هستند اولین مرحله ای که یک مشتری می تواند اعتماد کند ، دیدن غذای مورد نظر است. همین موضوع درباره سایت رستوران ها نیز صدق می کند ؛ که اگر آن ها با شیوه های خود بازار گرمی نکنند ، باید زمان زیادی را برای رزرو و جلب توجه کردن مشتریان صرف نمایند.

کاربران موبایل را هرگز فراموش نکنید !

همانطور که می دانید بسیاری از مشتریان ، کاربران تلفن همراه هستند. اگر سایت شما ریسپانسیو نشده باشد ، نیمی از کاربران خود را از دست داده اید ، بنابراین یکی دیگر از نکات مهم طراحی سایت رستوران ها ریسپانسیو بودن آن است. ریسپانسیو بودن به معنای سازگاری با انواع دستگاه ها ( تبلت ، تلفن های همراه ، لپ تاپ یا رایانه های شخصی ) است.

سازگاری با انواع مرورگرها

سازگاری با انواع مرورگرها در طراحی سایت رستوران ها یکی دیگر از عوامل مهم آن می باشد. بسیاری از کاربران برای جستجو و حل مشکل خود از گوگل کمک می گیرند ، اما آن ها برای جستجوهای خود از مرورگرهای متفاوتی استفاده می کنند که یکی از پر کاربردترین و پرطرفدارترین آن ها کروم می باشد. اما شما باید به فکر دیگر کاربران خود باشید که با مرورگرهایی همچون Opera ، Safari و … در گوگل جستجو می کند. شما باید این سازگاری را برای تمام مرورگرها ایجاد کنید.

استفاده از یک منوی جذاب و کاربردی

در طراحی سایت رستوران ها قرار دادن یک منوی جذاب می تواند بسیار کاربردی باشد. در این منو می توانید لیست غذاها یا انواع آن را قرار دهید. سعی کنید در طراحی منو ، شلوغ کاری انجام ندهید. همانطور که گفته شد مخاطب از فضای شلوغ بیزار است.

ایجاد دیدگاه

شما می توانید با قرار دادن بخشی به عنوان دیدگاه یا نظرات مشتریان قدیمی ، کاربران جدیدی را به خود جذب کنید. بسیاری از افراد قبل از خرید یا سفارش کالا نظرات خریدار قبلی را مطالعه می کنند و در صورتی که آن نظرات برایشان خوشایند بود ، کالا را سفارش داده و از آن لذت می برند ؛ در غیر این صورت آن محصول را سفارش نداده و سایت شما را ترک می کند. بنابراین سعی کنید خدمات خود را به گونه ای ارائه دهید که مشتریان از شما راضی بوده و افراد زیادی به شما مراجعه کنند.

کلام آخر

در دنیای امروزی که همه چیز پیشرفت کرده است ، صاحبان رستوران ها و مشاغل مرتبط با رستوران نیز باید خود را وارد دنیای بزرگ اینترنت کرده و از این راه کسب درآمد و شغل خود را رونق دهند.

شما برای طراحی سایت باید نکاتی را رعایت کنید :

 • صفحۀ درباره ما (توضیحاتی در باره سایت رستورانی خود)
 • ایجاد صفحه گروه‌ها و زیر گروه‌های منو ثبت غذا ها ، پیش غذا ها و . . . دسته بندی بر اساس سه نوبت صبحانه ، نهار ، شام  ، تعریف زمان بندی که رستوران در چه زمان هایی باز است و تعریف زمان بندی برای هر غذا
 • صفحۀ اخبار و مقالات
 • معرفی و نمایش مشخصات سرآشپز ها در رستوران
 • صفحۀ تماس با ما
 • باکس جستجو
 • افزودن منوی جستجو ی غذا ها
 • صفحۀ عضویت در سایت
 • نمایش فهرست غذا ها
 • سبد سفارشات مشتری
 • پیگیری و رهگیری سفارشات (درحال پیگیری، ارسال شده ها ، ارسال نشده ها و . . )
 • عضویت در خبرنامه
 • ارسال خبرنامه از طریق ایمیل
 • ارسال خبرنامه به صورت پیامکی از طریق سایت
 • به روزرسانی صفحۀ سفارش ها به صورت خودکار
طراحی سایت رستوران

سایت رستوران خود را الان سفارش دهید

جهت سفارش سایت خودتان و یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

فهرست