طراحی سایت خبری

ما در این مقاله قصد داریم شما را با طراحی سایت خبری آشنا کنیم. شما برای آن که بتوانید سایتی با بازدهی بالا داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید ، که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم. با کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور همراه باشید.

نکات مهم در طراحی سایت خبری

جذاب بودن مطالب

امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخبار دسته اول و صحیح می باشند. شما برای انتقال محتوا صحیح و دقیق و معتبر می بایست ، مقالات و محتواهای داخل سایت را طوری طراحی کرده ، که برای خواننده کسل کننده نباشد. زیرا مطالبی که طولانی و با قلمی سخت نوشته شده باشد مورد پسند مردم قرار نمی گیرد و بلافاصله سایت شما را ترک می کنند.

بنابراین سعی کنید هنگام تهیه مقالات و اخبار ، به نکاتی همچون جذاب بودن مطالب و روان و ساده نوشته شدن مطلب توجه کنید ، زیرا نوع مقالات در سایت های خبری جزء مهمترین نکته در بازدهی سایت شما می باشد.

کاربران موبایل!

کاربران موبایل را هرگز فراموش نکنید ، زیرا پر بازدید ترین افراد از سایت های خبری ، کاربران گوشی های هوشمند می باشد.

در طراحی سایت خبری شما باید یک ظاهر ساده اما جذاب را طراحی کنید ، زیرا ظاهر، تأثیر بسیار زیادی بر روی جذب مخاطب می گذارد. شما می توانید برای افزایش بازدید از سایت خبری خود ، از اخبار صحیح و معتبر استفاده کنید. متأسفانه امروزه تمامی افراد به اینترنت دسترسی دارند و می توانند به راحتی مطلبی نامعتبر و اشتباه را در اینترنت بارگذاری کرده و بسیاری از افراد را به انتخاب های غلط و اشتباه وا می دارند.

اعتماد سازی

شما  با انتشار صحیح و معتبر می توانید افراد زیادی را به خود جلب کنید و آن ها نیز با اعتماد به شما پا در مسیری اشتباه پا نگذارند. در طراحی سایت خبری ، به روز رسانی اطلاعات و اخبار داغ و تازه ، باعث افزایش سایت شما از نظر بازدهی می شود.

ریسپانسیو شدن سایت

یکی از مهمترین عواملی که باعث دیده شدن شما در دنیای اینترنت می شود، ایجاد سایت است. برای انجام این کار، شما باید به نکات ریز و درشتی توجه کنید مانند : ریسپانسیو بودن سایت خبری شما ، امکانات ویژه ، عضویت در خبرنامه ، استفاده از تصاویر با کیفیت ، ویدئوهای با کیفیت ، قابلیت ایجاد دیدگاه ، مطالب داغ و تازه و معتبر و …

ریسپانسیو بودن سایت جزء مهمترین عوامل جذب بازدید کننده می باشد. بیشتر افرادی که به مطالعه اخبار روز می پردازند کاربران تلفن های همراه هستند. بنابراین اگر سایت شما ریسپانسیو نشده باشد ، نیمی از مخاطبین خود را از دست داده اید. حال شاید با خود فکر کنید که ریسپانسیو بودن سایت به چه معنا است؟ ریسپانسیو بودن به معنای سازگاری دستگاه های مختلف ( تلفن های همراه ، تبلت ، رایانه های شخصی ) است. شما برای طراحی سایت خبری ، به اولین نکته ای که باید توجه کنید ریسپانسیو بودن سایت است.

سازگاری با انواع مرورگرها

نکته دومی که باید برای طراحی سایت خبری به آن توجه کنید ، سازگاری آن با انواع مرورگرها است. بسیاری از افراد برای جستجو در گوگل از مرورگرهای زیادی استفاده می کنند که معروف ترین آن ها کروم ( Chrome ) است. اما افرادی هستند که از سیستم عامل ios استفاده می کنند و مرورگری که از آن برای جستجو به کار می برند safari است. بنابراین در طراحی سایت خبری باید سازگاری مناسبی را با انواع مرورگرها ایجاد کنیم.

نوع مطالب و فونت آن

سایت های خبری معمولاً از مقاله ها و مطالب متنی بیشتر از محتوای ویدئویی استفاده می کنند. آمار نشان داده است که بیشتر مردم علاقه مند به تماشای ویدئوها هستند و یک محتوای ویدئویی را به محتوای متنی ترجیج می دهند. اما سایت های خبری همان طور که از اسم شان پیدا است باید از محتوای متنی در آن ها استفاده شود. اما برای جذب مخاطب چه باید کرد؟ همانطور که گفته شد افراد علاقه زیادی به محتوای ویدئویی دارند ، بنابراین شما باید محتوا متنی خود را به گونه ای طراحی کنید که برای این مخاطبان همانند ویدئو جذاب باشد. یک محتوا متنی باید ساده و روان نوشته شود ، همچنین نوع فونت انتخاب شده برای آن می تواند اثر مثبتی بگذارد.

ایجاد حس کنجکاوی!

از تیترهای جذاب برای محتوا خود استفاده کنید. تیترهای جذاب باعث کنجکاو شدن مخاطب شده و آن را به سمت سایت شما می کشاند. نوع فونت نیز عامل دیگری برای جذب مخاطب می باشد. در سایت های خبری سعی کنید از نوشتن مقالات طولانی خودداری کنید ، زیرا باعث می شود مخاطب در میان مطالعه خسته شده و سایت شما را ترک کند.

استفاده از تصاویر با کیفیت

استفاده از تصاویر با کیفیت در سایت خبری تأثیر بسیار مثبتی می گذارد ، بنابراین بهتر است در طراحی سایت خبری از عکس های با کیفیت استفاده کنید.

استفاده از محتوا ویدئویی

در طراحی سایت های خبری استفاده از محتوای ویدئویی می تواند تأثیر مثبتی بگذارد. برای مثال اخباری کا نیاز به محتوا دارد و محتوای ویدئویی می تواند مفهوم و اتفاق آن را بهتر و واقعی تر جلوه دهد ، می توانید از ویدئو استفاده کنید.

استفاده از نوار جستجو

ایجاد یک نوار جستجو در تمامی سایت ها مخصوصاً در طراحی سایت خبری و فروشگاهی یک امر مهم و ضروری است. نوار جستجو به کاربر کمک می کند تا مطلب مورد نظر خود را به سرعت پیدا کند.

نمونه ای از وب سایت های خبری موفق

  • سایت خبری The Onion

این وب سایت پیش نمایشی از تیترهای روز را در صفحه اول قرار می دهد. بسیاری از وب سایت ها با الهام گرفتن از این سایت ، طرح اولیه خود را انجام داده و در بخش طراحی سایت خبری خود استفاده می کنند. امروزه این سایت یکی از پر بازدید ترین سایت های خبری در جهان می باشد.

  • سایت خبری Breaking News

طراحی این سایت کاملاً شبیه یک روزنامه است ، همچنین این سایت با داشتن وب اپلیکیشن توانسته محبوبیت زیادی را بین مردم کسب کند. همانطور که گفته شد به صورت وب اپلیکیشن وجود دارد ، که این موضوع به معنای قابلیت ریسپانسیو بودن سایت می باشد.

طراحی سایت خبری

سایت خبری خود را الان سفارش دهید

جهت سفارش سایت خودتان و یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

کلام آخر

یکی از سرگرمی‌های امروزۀ افراد خواندن اخبار روز می‌باشد. مخصوصاً در شرایط کنونی (بیماری کرونا) بیشتر افراد به دنبال خبرهای تازه هستند. خبرهای تازه و دسته اول که حقیقی باشند تنها توسط شبکه‌های رسمی تلویزیون پخش و انتشار می‌شوند. شما می‌توانید در شرایط کنونی که همه به دنبال خبرهای تازه هستند با ساخت یک سایت خبری نیاز آن‌ها را برطرف ساخته و از تبلیغاتی که در سایت خود قرار می‌دهید کسب درآمد داشته باشید.

فهرست