طراحی سایت پزشکی

کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور قصد دارد در این مجال شما را با مهم ترین نکات طراحی سایت پزشکی آشنا کند.

چنانچه پزشک هستید و یا فعالیت هایی در این زمینه دارید لطفا قبل از سفارش سایت حتما مطالبی که آورده شده است را مطالعه بفرمایید.

گفتنی است نکات نوشته شده در این صفحه نکات کلی بوده و بنا بر فعالیت و نیاز شما می توانند تغییر کنند.

امکانات سایت پزشکی

امکاناتی همچون ارائه خدمات درمانی مانند آدرس بیمارستان، ارائه تجویزات پزشکی، تشخیص بیماری، ارائه راه حل های بهبود بیماری، ارتباط مستقیم بیمار با پزشک مربوطه و … می باشد.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

با توجه به این که علم گسترش پیدا کرده است و پزشکان متخصص با یکدیگر به رقابت می پردازند، هر یک از آن ها برای جلب اعتماد بیمار باید یک سایت پزشکی مختص به خود را داشته باشند، همچنین با رعایت اصول سئو می توانند در موتورهای جستجوگر رتبه برتری آورده و به محض مراجعه بیمار به موتور جستجوگر،گوگل سایت شما را پیدا کرده و از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی صحیح استفاده می‌کند.

هر چه میزان بارگذاری صفحه اول شما کمتر باشد (حدوداً 3 ثانیه) از بازدید بسیار بالای برخوردار می شود. شما به عنوان یک طراح سایت پزشکی باید به کاربران موبایل توجه زیادی داشته باشید زیرا بیشتر افراد از طریق تلفن های همراه خود به این سایت ها مراجعه می کنند.

یک سایت پزشکی معمولا از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

درباره ما :

شما با طراحی این بخش در صفحه پزشکی خود می توانید درباره توانایی ها، افتخارات، سابقه کاری تان و … برای مخاطب شرح دهید.

تماس با ما :

شما با طراحی این بخش در صفحه پزشکی تان می توانید کاربران خود را با محل کاری تان و شماره تماس آشنا کرده تا آن ها در صورت لزوم بتوانند برای حل مشکلات شان با شما در ارتباط باشند.

رزرو آنلاین :

شما با ایجاد این بخش در طراحی سایت پزشکی خود می توانید به صورت آنلاین برای گرفتن وقت (رزرو ملاقات پزشک) مراجعه کنند و از خدمات شما یا بیمارستان های دیگر مطلع شوند.

اطلاعات پزشکی و تحقیقات :

در این بخش که معمولاً عضو اصلی و پایه طراحی سایت پزشکی است ، باید مقالات علمی را درباره انواع بیماری ها و راه های مقابله با آن ها قرار بگیرد تا کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند از این تحقیقات و تجربه های شما پزشک عزیز بهره مند شوند.

ثبت کاربر :

برخی از سایت ها برای اینکه بیماران و پزشکان را در بخش های مخصوصی قرار دهند تا به صورت شخصی به مشکلات آن ها رسیدگی کنند، بخشی به نام عضویت را در طراحی سایت پزشکی خود قرار می دهند. همچنین برای رهگیری رزروهای آنلاین کاربران می توانند از این بخش استفاده کنند.

موتور جستجو :

با قرار دادن این بخش در سایت پزشکی تان می توانید به کاربران این امکان را بدهید که به راحتی مطالبی را که می خواهند به آسانی پیدا کرده و آن را مطالعه نمایند. موتور جستجو در طراحی سایت پزشکی بسیار مهم می باشد، زیرا کاربران می توانند به راحتی مطلب خود را پیدا کنند.

 

مهمترین معیارهای طراحی سایت پزشکی

حدوداً در سال 2003 تحقیقاتی درباره استفاده از اینترنت به صورت جهانی انجام شد. نتایج نهایی از این تحقیقات نشان داده شد که بیش از 80% مردم به دنبال مطالب پزشکی در سایت های مختلف هستند. به همین دلیل سایت شما باید به گونه ای باشد که در موتورهای جستجو به خوبی یافت شود.

طراحی تمیز و شیک برای سایت های پزشکی

امروزه با پیشرفت علم شما می توانید یک سایت بی نقص را طراحی کنید. هر چه میزان زیبایی، امکانات و مدرن بودن این سایت ها بیشتر باشد ، می توانید بازدهی خوبی را از این سایت داشته باشید.

نکته :

همیشه این نکته را هنگام طراحی سایت پزشکی داشته باشید که وجود موتور جستجوگر یا منو جستجو در سایت می تواند کاربران زیادی را به خود جلب کند ، زیرا می تواند به کار بیمار مراجعه کننده سرعت بخشد و مطالب مورد نظر خود را پیدا کند.

دسترسی های آسان

در طراحی های سایت های پزشکی شما می توانید با قرار دادن متن راهنما برای تصاویر و فونت هایی که دارای تناقص و کنتر است استفاده کرد ، زیرا ممکن است بیمارانی که به سایت شما مراجعه می کنند دارای مشکلات چشمی باشند.

تصاویری با کیفیت بالا

یکی دیگر از نکات مهمی که می تواند کاربر را به سایت شما جذب کند، وجود تصاویر با کیفیت بالا است. استفاده از تصاویر بی کیفیت می تواند تأثیر منفی را بر روی موتورهای جستجوگر و نظر کاربران و میزان ماندگاری آن ها در سایت بگذارد.

فیلم هایی با کیفیت بالا

آمار نشان می دهد بیش از 80% از مردم برای یادگیری یک مفهوم خاص سعی می کنند از فیلم های آموزشی استفاده کند. همچنین آن ها تماشای فیلم را به مطالعه مطالب طولانی و خسته کننده ترجیح می دهند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در طراحی سایت پزشکی خود از ویدئو های با کیفیت استفاده کنید تا تأثیر آن را بر روی بازدید کاربران خود داشته باشید.

ارائه اطلاعات پزشکی معتبر

مردم به اطلاعاتی که در اینترنت مشاهده می کنند اعتماد دارند. اما متأسفانه امروزه افرادی هستند که در اینترنت از اطلاعات غلط استفاده کرده و آن ها را به مردم می قبولانند. بنابراین اگر شما در سایت خود مطالبی را قرار دهید که از منابع معتبر و صحیحی برگرفته شده باشد می توانید در گوگل امتیاز خوبی به دست آورید و میزان نظرات و اعتماد کاربران را به خود جلب کنید.

سئو وب سایت پزشکی

تنها با بهینه سازی سئو و پیدا کردن رتبه در گوگل می توانید مشتریان و کاربران زیادی را به خود جلب کرده و در میان میلیاردها کاربر دیده شوید. اگر سایت طراحی شده شما از سئو مناسب و بهینه سازی شده برخوردار نباشد به هیچ عنوان در موتور جستجوگر مطالب شما دیده نمی شود.

برای درک بهتر این امر می توانید تصور کنید شما یک پزشک متخصص مغز و اعصاب هستید. شما به عنوان یک پزشک متخصص باید تمامی بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب را بدانید و آن ها را به یک زبان ساده و روان برای بیمار خود بازگو کنید.

اگر مطالبی که در سایت خود ارائه می دهید به صورت ساده و روان باشد طوری که بیمار به راحتی مطلب تخصصی شما را درک کند، می تواند یک نکته مثبت در زمینه بهینه سازی و افزایش بازدید کاربران از سایت شما تأثیر به سزایی بگذارد.

طراحی سایت پزشکان

سایت شخصی خود را الان سفارش دهید

جهت سفارش سایت خودتان و یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

مهمترین مزایای طراحی سایت پزشکی

مراجعه های حضوری بیماران به مطب پزشک یا بیمارستان ها از یک طرف موجب هدر رفتن زمان و انرژی بیمار می گردد و از طرفی دیگر پیامدهای دیگری همچون افزایش ترافیک شهری، بروز اثرات منفی روحی و روانی بیمار در اثر منتظر شدن در اتاق انتظار و …. نیز حادث می گردد.

اغلب موارد فوق با دسترسی آسان و سریع به یک وب سایت پزشک مربوطه، از میان خواهد رفت و خدمات پزشکی مناسب تری برای شهروندان ایجاد می شود.

پزشکانی که به این باور رسیده اند دیگر زمان آن فرا رسیده تا شعبه مطب خود را در عرصه اینترنت نیز دایر نمایند به موفقیت های بیشتری دست یافته و چندین قدم از همکاران خود جلوتر هستند. چرا که آنان از طریق خدمات و سرویس های مختلف طراحی وب سایت پزشکی خود از جمله: تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی، نوبت دهی آنلاین و … هم بیماران و هم خود را از ظهور اثرات نامطلوب مراجعات حضوری رهانیده اند.

فهرست