چطور تبلیغات موثر در فروش انجام دهیم؟

  1. بازاریابی و فروش
  2. چطور تبلیغات موثر در فروش انجام دهیم؟

امروزه تبلیغات را به عنوان یکی از عناصر جدایی ناپذیر از هر نوع حرفه ای معرفی می کنند که جایگاه ویژه ای یافته است. به همین دلیل بررسی تبلیغات موثر در فروش به یکی از بحث های مهم تبدیل شده است که با استفاده از روش های مختلف می توان به انجام این روش ها پرداخت. با مجله آنلاین دور تا دور همراه باشید.

تبلیغات چگونه بر فروش ما اثر می گذارند؟

همان طور که می دانید تبلیغات یکی از مهم ترین ارکان در جلب توجه مشتری برای هر نوع کالا و خدماتی می باشد به طوری که بسیاری از تولید کنندگان بزرگ و صاحبان مشاغل یکی از رموز موفقیت خود را تبلیغات معرفی می کنند. اما سوال مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که آیا هر نوع تبلیغاتی می تواند منجر به فروش بالا و سود دهی شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: تبلیغات موثر در فروش تبلیغاتی است که با کمترین هزینه بتواند بیشترین مخاطب را به خود جذب کند. در واقع تبلیغات موثر در فروش به عنوان رساندن پیام به مخاطب در نظر گرفته می شود و باید در برگیرنده تمام پیام مورد نظر باشد. با این تعریف می توان به پیچیده بودن این نوع تبلیغات پی برد.

تبلیغات موثر در فروش : تصویر یک
تبلیغات موثر در فروش : تصویر یک

 

برای دستیابی به تبلیغات موثر در فروش لازم است که یک سری نکات را به طور دقیق مورد توجه قرار داد. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

چه چیزی برای تبلیغ دارم؟

قبل از هر گونه تبلیغ این نکته را در نظر بگیرید که چه چیزی برای تبلیغ دارید. برای مثال از خود بپرسید که آیا کالای شما از کیفیت مناسبی برای تبلیغات برخوردار است و یا این که کالا و خدمات شما جزئی از نیاز روز است و به کار مصرف کننده خواهد آمد یا خیر؟ با سوالاتی از این دست می توانید تصمیم درستی در رابطه با تبلیغات خود بگیرید.

تکرار در تبلیغ

نکته ی مهم دیگری که در تبلیغات موثر در فروش باید مورد توجه قرار گیرد این است که تبلیغات از تکرار مناسبی برخوردار باشد. تکرار مناسب می تواند بر ذهن مخاطب تاثیر مثبت گذاشته و باعث فروش بالا شود. تحقیقات در این حوزه نشان داده است برای این که تبلیغات در ذهن مخاطب به جای بماند حداقل باید پنج بار تکرار شود.

 استفاده از تکنیک محدودیت زمانی

یکی دیگر از ترفند ها و نکته های مهم در تبلیغات استفاده از جملاتی است که ارائه کالا و خدمات را با محدودیت زمانی مواجه می سازد. برای مثال جملاتی مانند تنها یک هفته باقی است می تواند باعث جذب مخاطب شود. علت این موضوع را می توان این گونه توضیح داد که با توجه به مشغله کاری که امروزه برای هر فردی وجود دارد معمولا افراد کار های خود را برای دقیقه نود نگه می دارند و تا زمانی که مجبور به انجام کاری نشوند آن را انجام نمی دهند.

چنین جملاتی می تواند به عنوان عاملی محرک برای جذب مخاطب باشد.

اضافه گویی ممنوع، حتی شما دوست عزیز!

تبلیغات موثر در فروش تبلیغاتی است که در آن از جملات کوتاه استفاده شده باشد. از اضافه گویی در تبلیغات پرهیز کنید. همچنین بهتر است از کلماتی استفاده نمایید که احساس مشتری را تحریک نموده و باعث جذب او برای خرید کالا شود.

تبلیغات موثر در فروش : تصویر دو
تبلیغات موثر در فروش : اضافه گویی نکنید!

 

استفاده از جادوی اعداد

اعداد یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تبلیغات می باشند. برای مثال از اعداد بزرگ و یا کوچک استفاده نمایید. سعی کنید به هنگام قیمت گذاری کالا و یا خدمات خود از حداقل تعداد صفر برای تبلیغات استفاده نمایید تا مخاطب درگیر صفر های اضافی نشود. البته برای مواردی مانند پاداش یا جایزه بهتر است اعداد به ریال نوشته شوند و صفر ها نیز در نظر گرفته شوند. چرا که اعداد بزرگ می توانند توجه مشتری را جلب نمایند.

از خودتان تعریف و تمجید نکنید!

در تبلیغات نیازی به تعریف و تمجید از خودتان نیست. به جای این کار بهتر است هدف خود را بیان کرده و به این موضوع بپردازید که قرار است چه نیازی از مشتری را رفع نمایید. بنابراین بهتر است به جای تعریف از خود، ارزش کالای خود را بیان نمایید و به مشتری دیدی بهتر در این حوزه بدهید.

نور و رنگ مناسب

از نور و رنگ برای تبلیغات خود استفاده نمایید تا بتوانید به تبلیغات موثر در فروش دست یابید. روانشناسان تاکید بسیاری بر اثربخشی رنگ ها دارند و آن را یکی از عوامل مهم در جذب مخاطب بیان می کنند. البته قبل از انتخاب رنگ مورد نظر بهتر است هدف خود را تعیین کنید.

برای مثال اگر هدفتان از تبلیغات بیان صداقت و جذب اعتماد مشتری است بهتر است از رنگ آبی استفاده کنید. اگر می خواهید توجه و دقت مشتری را جلب نمایید بهتر است از رنگ های آبی، سبز و صورتی استفاده کنید. به همین ترتیب با شناخت اهداف می توانید رنگ مورد نظر خود را تعیین نمایید.

تبلیغات موثر در فروش : تصویر سه
تبلیغات موثر در فروش : تاثیر رنگ ها

چند روش جذاب برای موثر تر کردن تبلیغات 

امروزه با توجه به این که روش های تبلیغات طیف گسترده ای را به خود اختصاص داده اند بهتر است در انتخاب موثرترین و کارآمدترین روش دقت کافی را به خرج داد تا به نتیجه ی مطلوب دست یافت. در واقع برای این که بتوانید به تبلیغات موثر در فروش دست یابید باید بتوانید روش های آن را مورد شناسایی قرار داده و بهترین روش را که متناسب با نوع کالا و خدمات شما می باشد برگزینید.

البته اگر اطلاعات کافی در این حوزه ندارید بهتر است ریسک نکنید چون ممکن است این عدم شناخت کافی منجر به هدر رفتن وقت، انرژی و زمان شما شود و هیچگونه سودی برای شما نداشته باشد.

سلام بر شبکه های اجتماعی!

با توجه به این که تبلیغات در ایران به عواملی مانند سیاست، اقتصاد، فرهنگ و … وابسته می باشد باید در انتخاب روش های موثر برای تبلیغات به همه ی این موارد توجه نمود. بنابراین بهره گیری از روش های بیگانه نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه می تواند باعث آسیب به کسب و کار شما شود. بر این اساس شاید در صدر همه ی روش های بیان شده برای تبلیغات موثر در فروش بتوان به شبکه های اجتماعی اشاره کرد. با توجه به این که امروزه دسترسی به این فضا برای اکثر مردم وجود دارد و توجه قشر مصرف کننده به این فضا بیش از هر فضای دیگری است به راحتی می تواند از آن برای تبلیغات استفاده کرد.

این روش به عنوان یکی از روش های کم هزینه شناخته شده است و می تواند در زمان کمی تعداد زیادی از مخاطبان را به خود جذب نماید. این روزها فعالیت در اینستاگرام سود زیادی را برای بسیاری از کسب و کارها به همراه داشته است.

آدرس پیج ما در اینستاگرام

تبلیغات موثر در فروش : استفاده از شبکه های اجتماعی
تبلیغات موثر در فروش : استفاده از شبکه های اجتماعی

 

آقایان و خانم های محترم، وب سایت از نان شب واجب تر شده است!

راه اندازی یک وب سایت حرفه ای و پویا می تواند شما را به هدفی که دارید برساند. در واقع وب سایت می تواند به عنوان نوعی واسطه برای اطلاع رسانی آنلاین، آسان و کم هزینه باشد که هر فردی با مراجعه به آن می تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با کالا و خدمات شما را به دست آورد. در طراحی وب سایت به این نکته توجه داشته باشید که می توانید فروش آنلاین را هم در نظر بگیرید. در واقع اگر کالای شما این قابلیت را دارد که به صورت آنلاین مورد خرید و فروش قرار گیرد می توانید این گزینه را نیز در وب سایت خود در نظر بگیرید.

تبلیغات چریکی انجام دهید

تبلیغات چریکی یکی دیگر از روش های تبلیغات موثر در فروش می باشد. این نوع تبلیغات که به رسانه محیطی معروف می باشد به یکی از روش های دائمی برای تبلیغات تبدیل شده است. در این روش ها معمولا از مصرف کننده دعوت می شود تا به مشارکت و تعامل بپردازد. نکته ی مهمی که در این نوع تبلیغات وجود دارد انتخاب مکان و زمان مناسب برایر تبلیغات می باشد.

کاری که در این نوع تبلیغات انجام می گیرد به این گونه است که ایده های خلاقانه برای کسب و کار شما در نظر گرفته می شود و این ایده ها از طریق دهان به دهان و یا رسانه های اجتماعی گسترش یافته و باعث شناخته شدن محصول و یا خدمات شما در سطح گسترده می شود.

استفاده از تبلیغات گسترده

روش دیگری که در تبلیغات موثر در فروش می توان به آن اشاره کرد تبلیغات وسیع و یا همان Broadcast می باشد که با استفاده از برنامه های تلویزیونی و رادیویی انجام می گیرد. اگر چه این روش در گروه روش های سنتی قرار می گیرد اما همچنان کارایی مناسب در این حوزه دارد. این روش را می توان غالب ترین روش تبلیغاتی برای دسترسی تعداد زیادی از مصرف کنندگان به محصول مورد نظر معرفی کرد. از دیگر انواع تبلیغات می توان به تبلیغات در محیط اشاره کرد که با نام تبلیغ بیرون از خانه نیز شناخته می شود.

در واقع به هر گونه تبلیغاتی که با مصرف کننده در بیرون از محیط خانه تماس داشته باشد تبلیغات محیطی اطلاق می شود. برای مثال می توان به بیلبورد ها، پوستر ها، بورد های دیجیتالی و … اشاره کرد.

 

تبلیغات موثر در فروش : چاپ
تبلیغات موثر در فروش : چاپ

 

قدیمی اما جذاب : چاپ!

تبلیغات چاپی از دیگر روش های تبلیغات موثر در فروش می باشد که از قدیم الایام به عنوان یکی از روش های موثر شناخته شده است. موضوع مهمی که در هر نوع تبلیغاتی وجود دارد این است که گاهی مخاطب از یکنواخت بودن قالب یکسان تبلیغات خسته می شود و به دنبال تنوع می باشد. استفاده بیش از حد از تبلیغات دیجیتالی در دنیای امروز گاهی باعث یکنواختی و کلافگی مخاطب می شود. به همین دلیل برای ایجاد تنوع می توان از انواع تبلیغات های چاپی استفاده کرد.

در واقع در این روش احساس لمس کردن و پایداری در مخاطب ایجاد شده و می تواند گزینه ی مناسبی برای جذب او به کسب و کار شما باشد. برای تبلیغات چاپی از روش های مختلفی استفاده می کنند که هر یک متناسب با نوع محصول شما انتخاب می شود. از جمله آن این روش ها می توان به آگهی های دوره ای، تبلیغ با استفاده از جزوه ها، بروشور ها، و برگه های کوچک و پست مستقیم اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست