اگر به دنبال کسب درآمد از آپارات و اینترنت هستید، مطالعه این را از دست ندهید. پلتفرم آپارات، یک شبکه اجتماعی ویدئو محور می باشد. سیستم کسب درآمد آپارات، یکی از ویژگی های آن است که در بین کاربران اینترنت، از محبوبیت خوبی برخوردار شده است. امیدواریم که مطالب گفته شده در مجله آنلاین دور تا دور، برای شما هم مفید واقع شود.

 

از آپارات پول در بیاوریم!

در این مقاله قصد داریم که به طور کامل، کسب درآمد از آپارات را برای شما دوستان گرامی توضیح دهیم. لازم است که برای بیان بهتر مطلب، از مفاهیم ابتدایی شروع کنیم. نخست، مختصری از چیستی وبسایت آپارات می گوییم و در ادامه، سیستم کسب درآمد آپارات را مورد بررسی قرار می دهیم. بنابراین، اگر شما هم جزء آن دسته از افراد مشتاق به کسب درآمد از اینترنت و فضای مجازی هستید، مطالعه این متن را از دست ندهید. امیدواریم که مطالب گفته شده، برای شما هم مفید باشد و بتوانید از فعالیت در دنیای پهناور اینترنت و کسب درآمد از آپارات لذت ببرید.

کسب درآمد از آپارات (تصویر 1)
کسب درآمد از آپارات (تصویر 1)

 

وبسایت آپارات را بهتر بشناسیم؟!

وبسایت آپارات، از اواخر سال ۱۳۸۹ شمسی، فعالیت خودش را در فضای اینترنت شروع کرد. آپارات یک پلتفرم ویدیو محور می باشد که اشتراک گذاری ویدیو برای افراد و نهادهای مختلف را آسان کرده است. رتبه جهانی این وبسایت در سال ۲۰۲۱ میلادی، کمتر از عدد ۵۰ بوده است. این جایگاه خوب، نشان از محبوبیت آن دارد. سیستم کسب درآمد آپارات، یکی از ویژگی های این وبسایت بوده که باعث شده تا این پلتفرم با استقبال و توجه بیشتری از سوی کاربران فضای مجازی همراه باشد. کسب درآمد از آپارات را در ادامه مطلب بیشتر توضیح خواهیم داد، این که چگونه می توانید در آپارات عضو شوید و به کسب درآمد از آن بپردازید.

چندین میلیون بازدید روزانه از سایت آپارات!

جالب است بدانید که آپارات، به مخاطبان سنین خردسال خود توجه ویژه ای داشته است. مسئولان آپارات از سال ۱۳۹۴ شمسی قسمتی را به عنوان آپارات کودک به امکانات مجموعه خودشان افزوده اند. البته، از آنجا که این بخش برای کودکان میباشد، محتوای آن اکثراً فیلم های کارتون است. تامین محتوای این قسمت، بر عهده مسئولان آپارات بوده و کاربران عادی، مجاز به قرار دادن محتوا در این قسمت نشستند.

پلتفرم خارجی و مشابه با آپارات، وبسایت یوتیوب می باشد. در واقع، فیلتر شدن یوتیوب در ایران، یکی از انگیزه های اصلی در شکل گیری شبکه اجتماعی آپارات بوده است. علی رغم این که در ابتدا، برخی از کاربران علاقه زیادی به استفاده از آپارات نداشتند ولی این شبکه اجتماعی با ویژگی ها و امکاناتی که ارائه کرد، به مرور زمان پیشرفت چشمگیری حاصل نمود. به طوری که در حال حاضر، چندین میلیون بازدید روزانه از آپارات و فیلم های موجود در آن انجام می‌شود.

سیستم کسب درآمد آپارات چگونه کار میکند؟

به احتمال زیاد، برای شما هم این سوال پیش می آید که کسب درآمد از آپارات چگونه است؟! از آنجا که آپارات یک شبکه اجتماعی ویدیو محور است، سیستم درآمدزایی آن هم بر اساس تولید محتوای ویدیویی می باشد. سیستم کسب درآمد آپارات، یک ویژگی و امکان جالب است که در سالهای ابتدایی شروع به کار آپارات، در این پلتفرم راه اندازی شد. کاربران می توانند در این شبکه اجتماعی عضو شوند و از اشتراک گذاری محتوا های ویدیویی به درآمد برسند. البته برای فعالیت در این زمینه لازم است تا یکسری مراحل و قوانین را رعایت بشود که در ادامه به آن می پردازیم.

تو یه خط بگو چطور کار می کنه؟!

به طور خلاصه، عملکرد سیستم کسب درآمد آپارات به این صورت می باشد که افراد عضو شده در آپارات، ویدیو ها را در کانال خودشان بارگذاری میکنند و در ازای میزان بازدیدی که از ویدیو ها انجام می شود درآمد کسب می کنند.

کسب درآمد از آپارات (تصویر 2)
کسب درآمد از آپارات (تصویر 2)

 

چرا آپارات به ما پول می‌دهد؟

شاید بپرسید که درآمد آپارات از کجاست و اصلاً چرا به ما پول می دهد؟ پاسخ این سوال کاملاً روشن است. منبع اصلی درآمد آپارات از قسمت تبلیغات می باشد. احتمالاً، شما هم در زمان مشاهده برخی از ویدئو ها در آپارات، تبلیغاتی دیده آید. این ها، همان تبلیغاتی هستند که موجب درآمدزایی برای آپارات می شود. سیستم کسب درآمد از آپارات به گونه‌ای است که اگر کانال شما شرایط لازم را داشته باشد، بر روی ویدیوهای شما تبلیغ قرار می‌دهد و بخشی از درآمد خودش را به عنوان دستمزد به شما پرداخت می کند.

روشهای کسب درآمد از آپارات

شما می توانید به دو روش مختلف اقدام به انتشار ویدیو در آپارات نمایید:

روش اول

روش اول تولید ویدیو می باشد. در این روش با انتخاب یک موضوع، شروع به ساخت ویدیو کرده و صفر تا صد آن را تولید می کنید. سپس ویدیو تولید شده را برای کسب درآمد از آپارات، در کانال خودتان قرار می دهید.

روش دوم

روش دوم باز نشر ویدیو است. کار شما در این روش کمی راحت تر از روش قبل می باشد. به این صورت که ویدیو های آماده را برای انتشار دوباره در کانال آپارات خودتان آپلود میکنید. البته، این نکته را بگویم که در شیوه باز نشر ویدئو، درآمد شما خیلی کمتر از روش تولید ویدیو می باشد.

به هر حال، انتخاب هر کدام از این روشها به اختیار شماست ولی از آنجا که پرداخت ها بر اساس میزان بازدید ویدیو می باشد، سعی کنید که حتماً از ویدیو های با کیفیت استفاده کنید. قطعاً، با یک ویدیوی با کیفیت و جذاب است که می‌توان بیننده را برای تماشای بیشتر جذب نمود.

چقدر پول گیرمان می آید؟

میزان کسب درآمد از آپارات، برای افراد مختلف متفاوت بوده و بستگی زیادی به فعالیت فرد دارد. در واقع سیستم کسب درآمد آپارات، با تغییراتی همراه بوده است. در ابتدا، محاسبه میزان درآمد توسط آپارات، بر اساس تعداد دفعات بازدیدی بود که ویدیو ها دیده می شدند، اما در سال ۱۳۹۶ شمسی این قاعده تغییر کرد و اکنون بر اساس مدت زمانی است که ویدیو ها دیده می شوند. به طور کلی، میزان درآمد برای تولید کننده ویدئو، به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه بازدید، چیزی در حدود ۳ برابر درآمد باز نشر کننده ویدیو می باشد. همچنین، بیننده بایستی که حداقل ۴ ثانیه از تبلیغ روی ویدئو را مشاهده نماید تا به عنوان یک تبلیغ موفق ثبت شود.

کسب درآمد از آپارات (تصویر 3)

 

قوانینی که باید رعایت کنیم چیه؟!

همانطور که دانستیم، اولین گام برای کسب درآمد از آپارات عضویت و ایجاد کانال در پلتفرم آپارات می باشد. در اینجا خلاصه ای از قوانین مربوط به هر روش را به طور جداگانه بیان کرده ایم:

تولید کننده های ویدئو هستی؟

 روش تولید کننده ویدیو: اگر به عنوان تولید کننده ویدیو در آپارات فعالیت می کنید، وقتی این شرایط را به دست آوردید، می توانید درخواست خودتان را برای پذیرش در سیستم کسب درآمد از آپارات ارسال نمایید: 1_ حداقل ۲۰۰ عضو در کانال خود داشته باشید. 2_ در ۳ ماهه اخیر، مجموع بازدید ویدیو های شما به حداقل ۴۰۰۰ ساعت رسیده باشد.

بازنشر دهنده هستی؟

روش باز نشر کننده: شرایط این روش، کمی دشوارتر از روش قبلی می باشد که عبارتند است: 1_ داشتن دو هزار عضو برای کانال. 2_  در ۳ ماهه اخیر، به ۵۰۰ هزار ساعت بازدید رسیده باشد. البته این شرایط برای باز نشر دهنده ویدیو به نسبت گذشته آسان تر شده است. (به عنوان مثال، قبلا شرط ۸ میلیون بازدید هم وجود داشت.) مسئله دیگر اینکه اگر به صفحه درآمدزایی آپارات مراجعه کنید، جدیداً آپارات از باز نشر ویدیو صحبتی نکرده است! شاید به این معنی باشد که آپارات می‌خواهد باز نشر ویدیو را کنار بگذارد و بر روی تولید ویدیو تمرکز کند که البته این فقط یک حدس و گمان می باشد.

موارد دیگه چه چیزایی هستن؟

در کنار همه این محاسبات، یکسری موارد دیگر مانند: لایه، کامنت، نوع تبلیغ و… در کسب درآمد بیشتر، موثر خواهند بود. به عنوان مثال، دو کانال با موضوعات سرگرمی و معرفی محصولات عکاسی را در نظر بگیرید. معمولاً، تبلیغات مربوط به شرکت های دوربین عکاسی و… که بر روی کانال معرفی محصولات عکاسی قرار میگیرند، دارای قیمت بیشتر و در نتیجه درآمد زایی بالا تری به نسبت کانال سرگرمی هستند. بنابراین، قیمت تبلیغ و نوع محتوای کانال هم، برای درآمد بیشتر بی‌تأثیر نمی باشد.

شرایط تسویه حساب سیستم کسب درآمد آپارات

یکی از لحظات شیرین و جذاب کسب درآمد از آپارات، زمانی است که تمام تلاش های شما به نتیجه میرسد و کانال شما درآمدزا میگردد. آن موقع است که میتوانید مزد زحمات خودتان را دریافت نمایید. پرداخت ها در سیستم کسب درآمد آپارات، به طور اتوماتیک و در ابتدای هر ماه انجام می‌شود. شرط لازم برای اجرای موفق این تراکنش این است که درآمد کانال شما در زمان پرداخت اول هر ماه حداقل ۱۵۰ هزار تومان باشد. در این صورت، موجودی شما در کانال، به شماره حساب شبا که در زمان ثبت نام ارائه کرده‌اید واریز می گردد.

کسب درآمد از آپارات (تصویر 4)
کسب درآمد از آپارات (تصویر 4)

 

چطور تو سایت آپارات ثبت نام کنیم؟

تا اینجا، سعی کردیم که سیستم کسب در آمد آپارات را معرفی کنیم. همچنین، قوانین و شرایط لازم برای کسب درآمد از آپارات نیز بیان کردیم. البته، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط مربوط به آپارات، می توانید به آدرس www.aparat.com مراجعه کنید. بنابراین، اگر قصد دارید که در آپارات به فعالیت و کسب درآمد مشغول شوید، بایستی که مراحل زیر را طی کنید:

اول از همه

برای انجام مراحل ثبت نام در سیستم درآمدزایی آپارات، می توانید بر روی آدرس اینترنتی www.aparat.com/income/ کلیک نمایید و در صفحه ای که نمایش داده میشود، یکسری توضیحات درج شده که می توانید مطالعه کرده و برای عضو شدن بر روی کلید “درخواست عضویت” کلیک کنید.

بعدش؟

سپس در صفحه جدید با درج مشخصات خواسته شده وارد مرحله بعد بشوید. البته، اگر حساب کاربری در آپارات ندارید، با کلیک بر روی گزینه ثبت نام، ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید.

آخرین کار چیه؟

_ در این مرحله تعیین کنید که تولید کننده هستید یا باز نشر دهنده. در ادامه، اگر که شرایط لازم (شرایط میزان بازدید و… که در بالا بیان شد) برای کسب درآمد از آپارات را داشتید، مراحل بعدی به نمایش در می آید. در این صورت، به قسمت مشاهده تعرفه ها بروید و درخواست خودتان را ثبت نمایید. دقت کنید که پاسخ درخواست شما به همان آدرس ایمیل که در زمان ثبت نام وارد کرده اید، ارسال می‌شود و ممکن است چند ساعت طول بکشد.

در پایان، امیدواریم که شما هم با انتخاب های هوشمندانه، از لذت کسب درآمد از فضای مجازی، بهره‌مند بشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست