تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی

تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام تاثیر شگرفی بر تسریع روندِ پیشرفتِ شما در حوزه فعالیت تان خواهد داشت. البته به شرطی که محتوا با کیفیت و اصیل باشد. بطور کلی محتوا ها را می توانیم به سه دسته محتوای متنی، محتوای صوتی (پادکست) و محتوای ویدئویی تقسیم بندی کنیم.

تولید محتوای متنی

در دنیای امروزه که علم در حال پیشرفت است، کسب درآمد از اینترنت و این فضا بسیار آسانتر شده است. در حال حاضر افراد از طریق خرید و فروش آنلاین، طراحی سایت، تولید محتواهای آموزشی و … کسب درآمد می‌کنند. یعنی تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی به یک امر لازم و قطعی برای پیشبرد کسب و کارها تبدیل شده است.

با این اوصاف دیگر نیاز نیست برای رفع مشکلتان به خارج از خانه رفته و وقت زیادی را صرف آن کنید. بسیاری از مردم روزانه در دنیای اینترنت و وب در حال گشت و گذار هستند. در زمان های نه چندان دور افراد برای مطالعه سعی می کردند از یک نسخه فیزیکی کتاب استفاده کنند. اما امروزه از کتاب های الکترونیک استفاده می نمایند.

همانطور که می دانید بسیاری از مردم تماشای ویدئو را به مطالعه متن های طولانی ترجیح می دهند. اما این را فراموش نکنید که هرگز یک متن نمی تواند تأثیر مثبتی را به اندازه ویدئو روی مخاطب بگذارد.

سطح علمی

اشخاصی که محتوا ویدئویی تولید می کنند سعی بر این دارند که با لحن دوستانه و عامیانه مخاطب خود را جذب کنند. سطح علمی مردم ما به این دلیل بسیار افت کرده است. در گذشته سواد صحبت کردن و علمی مردم نسبت به زمان حال بیشتر بوده است؛ زیرا افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب مراجعه می کردند. مراجعه به کتاب و استفاده از آن برای رفع مشکلات یک عادت همیشگی برای آنها بود. و این موضوع شامل همه مردم بود.

متأسفانه امروزه این عادت به کلی از یاد رفته است، و می توان گفت؛ فقط اشخاصی که در سطح بالای جامعه مانند : پزشکان، نویسندگان، هنرمندان و … هستند به این امر واقف بوده و به مطالعه مقالات و کتاب های علمی می پردازند.

بنابراین سعی کنید با تولید محتوا متنی جذاب مخاطبان زیادی را به خود جذب کنید. فضای وب و اینترنت مکانی است که شما می توانید به راحتی در آن رشد کرده و عقاید مردم را به شکل و روش دیگری هدایت نمایید. تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی از طریق متن زیبا و جالبی که می نویسید تاثیر عمیقی بر خواننده خواهد گذاشت.

قدرت معجزه انگیز یک متن!

متون به معنای ترکیبی از چندین واژه می باشد که پیامی را به مخاطب خود انتقال می دهد. تولید محتوا متنی برای کسب درآمد باید بسیار جذاب باشد تا مخاطبان زیادی را به سمت کسب و کار شما نزدیک کند. همانطور که گفته شد بسیاری از افراد علاقه ای به مطالعه متون بلند ندارند اما شما با نگارش ظریف و جذب کننده می‌توانید مخاطبان زیادی را به مطالعه متن ها دعوت کنید.

انواع محتوا متنی

 • متن های عمومی
 • متن های تخصصی
 • محتوا متنی شبکه های اجتماعی
 • تولید محتوا متن برای تبلیغات
 • محصول نویسی

موتور جستجوگر گوگل ارزش بیشتری را برای محتوا متنی قائل است و رتبه سایت شما را بر اساس محتوا متنی تولید شده محاسبه می کند. همانطور که می دانید تولید محتوا متنی یک استراتژی خاص برای کسب رتبه و امتیاز بالا در موتور جستجوگر گوگل است.

در یک محتوا متنی شما به راحتی می توانید روی کلمات کلیدی خود تمرکز کرده و رتبه های بالاتری را کسب نموده و با یک متن درجه یک تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی خود انجام دهید.

فواید تولید محتوا متنی

 • رشد در توسعه کسب و کار
 • افزایش رتبه در موتور جستجوگر گوگل
 • افزایش سطح علمی مردم
 • تبدیل شدن کسب و کار شما به یک سایت مرجع
 • افزایش مشتریان و بازدید کنندگان از برند شما

معایب تولید محتوا متنی

 • برای انجام این کار شما به زمان زیادی نیاز دارید.
 • کارشناسان تولید محتوایی، که در زمینه سئو نیز فعالیت داشته باشند بسیار کم هستند.
 • اگر نتوانید نیاز مخاطب را بشناسید و بر اساس آن محتوا تولید کنید بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد.

چرا باید برای سایت خود محتوا متنی تولید کنید ؟

همانطور که گفته شد محتوا متنی تأثیر بسزایی را روی رتبه و سئو سایت شما می گذارد. و الگوریتم های گوگل برای محتوا متنی بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین برای جذب مخاطبان و مشتریان وفادار همیشگی می توانید از این روش استفاده نمایید.

کانون آگهی تبلیغات دور تا دور با ارائه خدمات صفر تا صد طراحی وب سایت و فروشگاه های اینترنتی می تواند شما را بهتر و سریع تر در این مسیر هدایت کند.

چنانچه زمان یا نیروی انسانی کافی برای تولید محتوای متنی مناسب برای سایت یا شبکه اجتماعی تان ندارید، می توانید با خیال راحت آن را به ما بسپارید تا در اسرع وقت و با کیفیت بالا آن را در اختیار شما بگذاریم.

سفارش تولید محتوا

اگر مایلید ما برای شما محتوا تولید کنیم، با افتخار در خدمت تان خواهیم بود.

text content producing
تولید پادکست

تولید محتوا صوتی ( پادکست )

و اما دسته بندی دوم محتوا ها! محتوای صوتی یا به اصطلاح “پادکست” ها.

پادکست چیست ؟

پادکست به محتوا صوتی گفته می شود که با استفاده از نرم افزارهای مختلفی تهیه می شوند. در بسیاری از مکان ها و فضای وب شاهد بودیم که از محتوا متنی و ویدئویی استقبال بسیاری می شود. اما شما به عنوان یک مدیر سایت که در کسب و کار اینترنتی به سر می برید هرگز نباید مخاطبان علاقه مند به محتواهای صوتی را فراموش کنید.

مشغله کاری مردم این اجازه را به آنها نمی دهد که در اوقات فراغت مقاله ای را مطالعه یا ویدئویی را تماشا کنند. این افراد پر مشغله می توانند در حین کار از پادکست های محبوب خود استفاده نمایند. محتوا این صوت می تواند آموزشی، داستانی و … باشد. این بسته به نیاز مخاطب شماست.

محتوا صوتی چیست ؟

محتوا صوتی همانند پادکست، برای رفع نیاز افراد پر مشغله استفاده می شود اما فرقی میان این دو وجود دارد. پادکست قابلیت اشتراک گذاری دارد اما محتوا صوتی از این قابلیت بهره مند نمی باشد. همچنین محتوا صوتی را می توان با استفاده از ابزارهای معمولی مانند : تلفن های همراه، ضبط کرد و در اختیار عموم قرار داد. این کار هم از جمله کارهای خیلی تاثیر گذار در زمینه تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی شما خواهد داشت.

کاربردهای تولید محتوا صوتی

 • برای کسب رتبه بالاتر در موتور جستجوگر گوگل می توانید فایل هایی را به صورت صوت، در سایت منتشر نمایید.
 • می توانید آموزش هایی را که نیاز به تصویر ندارند، در غالب یک فایل صوتی تهیه کرده و آن را در اختیار علاقه مندان آن حوزه آموزشی قرار دهید. برای مثال :

دارک وب چیست ؟ برای این موضوع نیازی به تولید محتوا ویدئویی نیست و شما نیز می توانید این آموزش را در غالب یک پادکست قرار داده و آن را در اختیار علاقه مندان به موضوع دارک وب قرار دهید.

 • اگر شما به صورت حرفه ای در زمینه پادکست و تولید محتوا صوتی فعالیت دارید می بایست یک اپلیکیشن یا سایت طراحی کرده و تمامی پادکست های مربوط به حوزه خود را در آن انتشار نمایید.
 • برخی از افراد به مطالعه کتاب و مقاله علاقه بسیاری دارند. اما گاهی اوقات به دلیل مشغله کاری نمی‌توانند زمانی را برای مطالعه آنها اختصاص دهند. بنابراین شما با تولید محتوا صوتی می توانید به راحتی نیاز آنها را رفع نموده و این دسته از افراد را جزء مشتریان و مخاطبان همیشگی خود قرار دهید.

چرا برای سایت باید تولید محتوا صوتی یا پادکست انجام دهیم ؟

در ادامه بحث تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی باید متذکر شویم محتوا صوتی همانند ویدئو تأثیر جداگانه روی سئو و رتبه سایت در موتور جستجوگر گوگل دارد. هزینه ساخت و تولید محتوا صوتی بسیار ارزان‌تر از محتواهای دیگر می باشد و جزء ارزان‌ترین روش های تبلیغاتی است. همانطور که می دانید مردم علاقه زیادی به شنیدن موزیک دارند.

بنابراین در تولید محتوا صوتی خود باید از صداهای جذاب و مخاطب پسند استفاده نمایید. هر چه صدای گوینده در پادکست دلنشین تر باشد مخاطبان و کاربران زیادی به کسب و کار شما علاقه مند شده و جزء کاربران همیشگی سایت شما می شوند.

توجه به افراد با معلولیت های خاص

افراد نابینا جزء آن دسته افرادی هستند که توانایی تماشای محتوا ویدئویی مورد علاقه خود را ندارند همچنین نمی توانند مقالات و کتاب های مورد علاقه خود را مطالعه نمایند. تولید محتوا صوتی برای این دسته از افراد یک فرصت طلایی است. با انجام این کار شما از درآمد قابل قبولی بهره مند خواهید شد. البته با تولید محتوا صوتی برای افراد نابینا می توانید نیاز این قشر از جامعه را بر طرف نمایید.

با ایجاد وبلاگ های صوتی می توانید در رتبه های برتر گوگل قرار گرفته و رضایت بسیاری از مخاطبان را جذب کنید. بهترین روش برای افزایش رتبه گوگل و جذب مخاطب بیشتر، استفاده از هر سه محتوا (تولید محتوا صوتی – محتوا متنی – محتوا ویدئویی ) در سایت است. شما می توانید با ایجاد محتوا صوتی یا پادکست یک رادیوی اینترنتی را راه اندازی کنید. رادیوی اینترنتی می تواند جزء پرکاربردترین نیازهای افراد جامعه امروزی باشد.

سفارش تولید محتوا

اگر مایلید ما برای شما محتوا تولید کنیم، با افتخار در خدمت تان خواهیم بود.

تولید محتوا ویدئویی و ویدئو مارکتینگ

امروزه ویدئو مارکتینگ و محتوا ویدئویی یکی از اثر گذارترین عوامل جذب مخاطب به کسب و کار بوده و از مهم ترین کارهایی است که باید در تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی خود انجام دهید. بنابراین پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

ویدئو مارکتینگ و تولید محتوا ویدئویی به چه منظور صورت می گیرد ؟

همانطور که می دانید یکی از اثر گذارترین عوامل جذب مشتری و مخاطب به کسب و کار شما، تولید محتوا ویدئویی و ویدئو مارکتینگ است. ویدئو به دلیل داشتن تصاویر و صدا می تواند مفهوم کلی از هدف شما را به مخاطب برساند. بسیاری از مردم به دنبال یادگیری آسان هستند. شما برای آسان تر کردن مسیر یادگیری می‌بایست به تولید محتوا ویدئویی بپردازید.

همانطور که می دانید بسیاری از مردم جهان تماشای ویدئو را به مطالعه متون بلند ترجیح می دهند. به همین دلیل شما با تولید محتوا ویدئویی و ویدئو مارکتینگ می توانید کاربران و مخاطبان همیشگی خود را جذب کرده و برای افزایش درآمد خود، سطح محتوا تولیدی تان را افزایش دهید.

هر چه ویدئو شما جذاب تر باشد و مفهوم کلی ویدئو را به صورت مختصر بیان کنید کاربران زیادی شیفته محتوا تولیدی شما می شوند. بنابراین مهمترین نکته ای که باید در ویدئو مارکتینگ و تولید محتوا ویدئویی توجه داشته باشید، تولید یک محتوا مخاطب پسند است.

انواع ویدئو مارکتینگ و محتوا ویدئویی

ویدئو آموزشی :

با توجه به پیشرفت علم در اینترنت بسیاری از افراد به دنبال آموزش های آنلاین هستند. هنگامی که ویدئو شما از کیفیت زیادی برخوردار باشد و مدرس ویدئو آموزشی، از لحاظ بیان و نحوه آموزش در سطح قابل قبول قرار داشته باشد، می تواند عاملی برای جذب مخاطب شود.

وبینار :

یکی دیگر از کسب و کارهای امروزی که رونق بسیاری دارد ایجاد وبینار است. وبینار یکی از روش های ویدئو مارکتینگ می باشد. وبینار به صورت ویدئویی آنلاین برای مخاطبانش اجرا می گردد. در این روش از ویدئو مارکتینگ افرادی که در وبینار به صورت آنلاین حضور دارند می توانند سؤالات خود را از استاد مربوطه پرسیده و جواب خود را در لحظه دریافت کنند.

ویدئو تبلیغاتی :

از این نوع ویدئو ها معمولاً برای دیده شدن میان مردم تولید می شوند که هدف آنها جذب مخاطب به یک محصول یا کسب و کار است. اصولاً از این نوع ویدئوها به صورت آفلاین و آنلاین استفاده می کنند.

ویدئو بررسی و معرفی محصولات :

معمولاً مدیران کسب و کارهای بزرگ و کوچک از این نوع ویدئوها برای معرفی و بررسی محصولات خود استفاده می کنند. به عنوان مثال : فردی که قصد خرید محصولی از کسب و کار شما دارد باید با ویژگی های محصول مورد نظر آشنا باشد. برخی از سایت ها معرفی و بررسی محصولات شان را با استفاده از محتوا متنی به مخاطب نشان می دهند. اما نیمی از مردم تماشای ویدئو را به مطالعه متن ترجیح می دهند بنابراین با تولید محتوا ویدئویی جهت بررسی و معرفی محصولات می توانید مخاطبان زیادی را به سمت حیطه کاری خود جذب نمایید.

فواید ویدئو مارکتینگ و محتوا ویدئویی

با استفاده از فیلم و ویدئو جهت تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی می توانید پیام خود را به سادگی بیان کرده و مخاطب خود را به دریافت راه حل مشکل خود نزدیک کنید.

محتوا ویدئویی تأثیر بسزایی در سئو سایت دارد. ویدئو همانند محتوا صوتی و پادکست تأثیرات جداگانه ای را روی رتبه سایت می گذارد. هنگام تولید محتوا متنی امکان کپی بودن محتوا شما وجود دارد ، اما در تولید محتوا ویدئویی کپی بودن محتوا بسیار کمتر است.

اعتبار بیشتر ویدئو در تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی

با تولید محتوا به صورت ویدئویی اعتبار کسب و کار و شرکت شما افزایش می یابد. مخاطبان سایت شما می توانند اطمینان بیشتری به سایت کنند و به مشتریان همیشگی شما تبدیل شوند.

در بسیاری از موارد ویدئو مارکتینگ یا یک محتوای ویدئویی بسیار بهتر از انواع دیگر محتوا می تواند پیام شما را به مخاطب منتقل کرده و در نتیجه جذب مخاطب سریع تری خواهید داشت.

مثلا اگر به عنوان یک شرکت فنی خدماتی می خواهید مراحل نصب یک محصول را برای مخاطب توضیح دهید، کاربر با دیدن ویدئو خیلی بهتر متوجه آن خواهد شد. و این برای شما نسبت به سایت رقبا یک مزیت عالی خواهد بود. این مثال را می توانید به بسیاری موارد دیگر در شغل ها و اصناف دیگر نیز تعمیم دهید.

همانگونه که نی دانید بزرگترین سایت محتوای ویدئویی در کشورما سایت آپارات می باشد.

معایب تولید محتوا و ویدئو مارکتینگ

تولید محتوا ویدئویی از هزینه بالایی برخوردار است. همچنین مدرسان و کارشناسان کمی در این حوزه با تخصص بالا و هزینه ای اندک به تولید محتوا ویدئویی می پردازند.

با قرار دادن ویدئو در سایت ( بیش از اندازه ) سرعت لود سایت شما بسیار کاهش می یابد. شما هنگام تولید یک ویدئو، فیلم را چندین بار رکورد می کنید. به همین دلیل وقت زیادی را باید برای آن صرف نمایید تا با کیفیت مطلوب و قابل قبولی آن را در اختیار عموم قرار دهید.

کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور می تواند در زمینه تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی (اعم از محتوای صوتی، متنی و ویدئویی) شما را همراهی کرده و به تسریعِ روندِ پیشرفتِ برندِ شما کمک کند.

سفارش تولید محتوا

اگر مایلید ما برای شما محتوا تولید کنیم، با افتخار در خدمت تان خواهیم بود.

ویدئو مارکتینگ
فهرست