هر یک از انواع ارز دیجیتال در بازار رتبه بندی های متنوعی دارد و شما باید به خوبی با رتبه بندی های آنها آشنایی لازم را داشته باشید. افرادی که در زمینه شناخت ارزهای دیجیتالی فعالیت دارند می توانند به شما مشورت های لازم را ارائه دهند تا سرمایه گذاری خود را در زمینه خرید بهترین ارزها انجام دهید. با مجله آنلاین دور تا دور تا آخر این مطلب همراه باشید.

انواع ارز دیجیتال و بهترین ارزهای دیجیتالی

هر یک از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در بین انواع ارز دیجیتال هستند می خواهد بهترین ارزهای دیجیتال را انتخاب کنند. با انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال افراد قادر هستند که سود زیادی به دست آورند و همین مسئله مزیت های زیادی به همراه دارد. بسیاری از افراد برایشان این پرسش مهم به وجود می آید که زمان آغاز سال جدید باید روی کدام یک از ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. این پرسش پاسخ یکسانی برای سرمایه گذاری شما ندارد. در واقع باید بدانید شما می توانید بر اساس سرمایه خود به یک تصمیم نهایی برسید.

انواع ارز دیجیتال -تصویر 1
انواع ارز دیجیتال -تصویر 1

هر یک از انواع ارز دیجیتال در بازار رتبه بندی های متنوعی دارد و شما باید به خوبی با رتبه بندی های آنها آشنایی لازم را داشته باشید. افرادی که در زمینه شناخت ارزهای دیجیتالی فعالیت دارند می توانند به شما مشورت های لازم را ارائه دهند تا سرمایه گذاری خود را در زمینه خرید بهترین  ارزها انجام دهید. هر یک از ارزها را شما باید برای سرمایه گذاری به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا به یک تصمیم نهایی برسید. دقت داشته باشید که زمان خریداری آن ارزها باید به خوبی با ویژگی هایی که دارند آشنایی لازم را داشته باشید. برخی از مهمترین و بهترین ارزهای دیجیتالی را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

معرفی انواع ارز دیجیتال :

اگر شما به فکر سرمایه گذاری با خرید ارز دیجیتالی هستید باید به خوبی در مورد انواع ارز دیجیتال اطلاعات لازم را داشته باشید. برخی از بهترین ارزهای دیجیتالی و انواع آنها که شما باید به خوبی در مورد آنها اطلاعات لازم را داشته باشید عبارت می باشند از :

بیت کوین :

شما باید به خوبی بدانید که پادشه ارزهای دیجیتالی بیت کوین می باشد. رتبه اول بازار برای سرمایه گذاری ارز را بیت کوین به خود اختصاص داده و بیشتر از 60 درصد بازار را گرفته است. بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگری که در بازار حضور دارند هنوز نتوانسته اند جایگاه این ارز را بگیرند و همین مورد نشان از جایگاه بسیار بالای این ارز دیجیتالی می دهد. بیت کوین در بین انواع ارز دیجیتال که توانسته است جایگاه بالایی به دست آورد، خودش را هم به خوبی اثبات نموده که هیچ ناامنی درون آن وجود ندارد. امنیت سرمایه گذاری روی بیت کوین بسیار بالا می باشد و همین مسئله یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آن است که برای افراد اهمیت زیادی دارد. یکی از امن ترین شبکه های کامپیوتری همین شبکه می باشد که قدمت بسیار طولانی تری نسبت به دیگر ارزهای دیجیتالی دارد.

آن دسته از افرادی برای خرید بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و موفق شده اند بر این باور هستند که به جز خرید بیت کوین نباید برای خرید ارزهای دیجیتالی دیگر سرمایه گذاری کنند. تاریخچه و قدمت این ارز دیجیتالی نشان می دهد که افراد نه تنها با خرید بیت کوین ضرر نکرده اند بلکه سود بسیار زیادی نصیب شان شده است. بر همین اساس شما باید به خوبی بدانید که اضافه کردن بیت کوین به سبد سرمایه گذاری هایتان به عنوان مهمترین و اولین گزینه شناخته می شود. منطقی ترین کار ممکن این است که در بین انواع ارزهای دیجیتالی، بیت کوین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

اتر :

با اینکه در سال 2017 و 2016 کمی از شور و اشتیاق خود را این نمونه از ارز دیجیتالی از دست داد، ولی باید بدانید که آن را در بین انواع ارز دیجیتال به عنوان ملکه ارزهای دیجیتالی می شناسند. برای ایجاد پروژه های غیر متمرکز شما باید بدانید که این نمونه از ارزهای دیجیتالی به عنوان اصل ترین و مهمترین پروژه ها شناخته می شود. اتر از اوج قیمتی که داشته از سال 2018 فاصله زیادی پیدا کرده و توانسته است که موفق شود.

با اینکه کاهش قیمت آن تا حدودی ناامید کننده است ولی بادی دانید که نشان دهنده رشد زیاد آن می باشد. روز به روز محبوبیت اتر نسبت به گذشته بیشتر می شود و به همین دلیل بسیاری از افراد اقدام به خرید آن می نمایند. شما باید بدانید که اتر هم به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی شناخته می شود که رتبه دوم را به دست آورده است.

ریپل :

ئر سبد سرمایه گذاری که شما دارید باید بدانید که در بین انواع ارز دیجیتال این نمونه محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است. شما با سرمایه گذاری در این ارز می توانید سبد سرمایه گذاری متنوعی داشته باشید. ریپل با بسیاری از ارزهای دیجیتالی که در بازار حضور دارند متفاوت می باشد، چرا که این ارز دیجیتالی با بانک ها همکاری دارد.

در واقع شما باید بدانید ارز دیجیتالی بیت کوین اصلا با بانک ها همکاری نمی کند و به وعی قاتل بانکداری می باشد. ولی ریپل با بیشتر بانک ها کار می کند. قدمت این ارز دیجیتالی به سال 2004 باز می گردد و شما باید باید بدانید که 4 سال پیش از وجود بیت کوین در بازار افراد برای خرید آن سرمایه گذاری می کردند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ریپل را دوست دارید ولی فلسفه آن را قبول ندارید باید بدانید که استلار گزینه بهترین بری شما به شمار می رود.

انواع ارز دیجیتال -تصویر 2
انواع ارز دیجیتال -تصویر 2

تزوس :

توسعه سریع این نوع از ارز دیجیتالی و ثبات تیمی و مدیریتی که دارد موجب شده است در بین انواع ارزهای دیجیتالی از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. بسیاری از افرادی که بین ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری می کنند آن را به عنوان گزینه اول سرمایه گذاری می شناسند. تزوس از آن دسته ارزهای دیجیتالی به شمار می رود که خود را به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی اصلاح گر معرفی کرد. قراردادهای هوشمند زیادی درون این ارز دیجیتالی وجود دارد که برنامه های غیر متمرکز ویژه ای دارند. آن دسته از شرکت کنندگانی که می خواهند اقدام به خرید این نمونه از ارز دیجیتالی نمایند باید تغییراتی که مایل هستند را ایجاد کنند و بزرگ ترین شبکه را برای خودشان فراهم نمایند. تزوش را به عنوان یکی از بزرگ ترین شبکه های مبتنی بر اثبات سهام می شناسند.

مونرو :

در دنیای امروزه که همه ما به خوبی می دانیم حریم خصوصی در خطر می باشد، مونرو در بین انواع ارز دیجیتال بزرگ ترین حریم خصوصی محور به شمار می رود. سال های بسیار زیادی است که این ارز دیجیتالی قدرت در رده ها بالا را به دست آورده و جا خوش کرده است. مونرو در سال 2014 بود که با استفاده کردن از کد بیت کوین راهکاری را جهت حفظ حریم خصوصی ارائه داد.

شما باید بدانید برخلاف بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر که بلاک چین هیا شفافی دارند، تراکنش های مونرو تا حد بسیار زیادی ناشناس می ماند. شما نمی توانید در مونرو کد رهگیری، سوابق تراکنش ها و مشکلات دیگر را به خوبی مشاهده کنید. در واقع بهتر است بدانید که مشاهده آنها غیر ممکن به شمار می رود و همین مسئله یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آن است. اگر شما به ارزهای دیجیتالی که حریم خصوصی دارند علاقه زیادی دارید باید بدانید که مونرو بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید.

الگورند :

یکی از انواع پروژه هایی که جامعه ارزهای دیجیتالی به شدت به آن نیاز داشت و مدت های زیادی منتظر آن ماند الگورند است. در سال 2019 این نمونه از ارز دیجیتالی را بنیان گذاشتند که آن را به عنوان اولین بلاک چین اثبات کردن سهام محضو بدون هیچ نوع فورک می شناسند. شما باید بدانید که در بین انواع ارز دیجیتال این ارز دیجیتالی مایل است که اقتصاد بدون مرز تولید و طراحی کند. اهداف اصلی که این نمونه از ارز دیجیتالی دارد، داشتن تم جدید و قدرتمند می باشد. با استفاده از تیم جدید و قدرتمند می تواند پروژه های بسیار بزرگ و کوچک را به بهترین نحو ممکن رهبری کند و همین مسئله به عنوان یکی از اصلی ترین مزیت های آن شناخته می شود.

از آنجایی که تاکنون رشد زیادی از این ارز دیجیتالی دریافت کرده اند شما باید به خوبی بدانید که محبوبیت زیادی به دست می آورد. بنابراین شما می توانید برای سرمایه گذاری این ارز دیجیتالی را انتخاب کنید.

باینس کوین :

در این چند سال اخیر بازار هر یک از انواع ارز دیجیتال در داخل صرافی ها بسیار داغ بوده و طرفداران ویژه خود را داشته است. در زمینه حضور ارزهای دیجیتالی در صرافی ها شما باید بدانید که هیچ یک از آنها مانند باینس کوین موفق عمل نکرده است. هر فردی که کمترین آشنایی را با حوزه ارزهای دیجیتالی دارد به خوبی می تواند باینس را شناسایی کند. رشد چند درصدی باینس در این چند سال اخیر محبوبیت زیادی را به دست آورده که همین مسئله سرمایه گذاران را تشویق نموده است.

با اینکه بسیار یاز صاحب نظران بر این باور هستند باینس دیگر جای رشد دارد، ولی باید بدانید که تاکنون رشد خوبی را در بازار سرمایه به دست آورده است. قدرت خود را به تازگی به رخ رقیبان خود می کشد و همین مسئله نشان دهنده یکه تازی آن در عرصه فروش ارزهای دیجیتالی می باشد و مشتریان بسیار زیادی هم به دست آورده است.

انواع ارز دیجیتال -تصویر 3
انواع ارز دیجیتال -تصویر 3

آگر :

بازارهای پیش بینی هر یک از انواع ارز دیجیتال باید به خوبی پتانسیل نقش آفرینی در زندگی مدرن را داشته باشند که آگر در این زمینه موفقیت بسیار زیادی را به دست آورده است. شما باید بدانید که آگر را در بستر بلاک چین اتریوم ساخته اند و همین مورد شرایط را آسان تر می سازد. این ارز دیجیتالی قادر است که شرایط آینده را به بهترین نحو ممکن پیش بینی کند و موفقیت را برای کاربران خود ایجاد نماید. اگر شما با مطالعه و افزایش دانش خود در مورد هر یک از انواع ارزهای دیجیتالی به این نتیجه رسیده اید که این ارز دیجیتالی آینده دارند می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. آن دسته از افرادی که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتالی آینده نگر برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد آگر را انتخاب می کنند.

انجین کوین :

آن دسته از افرادی که عاشق بازی هستند به دلیل آشنایی نسبی با بازی ها و دنیای مدرن می توانند این ارز دیجیتالی را خریداری کنند. یکی از بزرگ ترین و اصلی ترین ارزهای دیجیتالی در بین انواع ارز دیجیتال که مربوط به حوزه بازی می باشد انجین کوین است. هدف اصلی از تولید این ارز دیجیتالی تبدیل کردن آیتم های بازی به توکن بوده است. در حوزه بازی می توانید با خرید این ارز دیجیتالی تمرکز زیادی روی بازی خود داشته باشید. شما می توانید این ارز دیجیتالی را روی کیف پول های اتریوم خود ذخیره سازی نمایید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به صنعت بلاک چین و بازی ها علاقه زیادی دارید باید بدانید که این ارز دیجیتالی برای شما انتخاب بسیار عالی و مناسبی می باشد.

بلاک استک :

یکی از اهداف اصلی که برای تولید و طراحی این نمونه از ارز دیجیتالی وجود داشت، ساختن اینترنت غیر متمرکز بود. با ساختن این حساب افراد قادر بودنند که تمامی نیازهای خود را به وسیله برنامه های غیر متمرکز به بهترین نحو ممکن برطرف نمایند. بلاک استک به دنبال این است که حریم خصوصی واقعی در تمامی دنیای اینترنت به وجود آورد. در این دنیا هر یک از کاربران خودشان مالک اصلی اطلاعات و دارایی هایشان می باشند. اکنون شما باید به خوبی بدانید که جایگاه این ارز دیجیتالی در بین انواع ارز دیجیتال بسیار بالاتر از گذشته شده و افراد می توانند به آن اعتماد کنند. حفظ حریم خصوصی درون آن یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی هایی است که دارد و افراد هم به آن توجه زیادی نشان می دهند. به نظر می رسد این ارز دیجیتالی پتانسیل رشد به جایگاه های بالاتر را داشته باشد.

انواع ارز دیجیتال -تصویر 4
انواع ارز دیجیتال -تصویر 4

نتیجه گیری :

در این مطلب شما به خوبی با انواع ارز دیجیتال آشنایی لازم را به دست آوردید و اطلاعات کافی در مورد سرمایه گذاری درون آنها دارید. بنابراین در بین انواع ارزهای دیجیتالی یکی را که با نیازهای شما مطابقت بیشتری دارد و سود بیشتری هم به شما ارائه می دهد را می توانید انتخاب کنید. زمان انتخاب هر یک از آنها باید به خوبی در مورد ویژگی هایی که دارند آگاه باشید.

در این سایت هم می توانید قیمت لحظه ای ارز ها را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست