طراحی و چاپ بنر های گرافیکی

کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور قصد دارد در این مقاله شما را با مهمترین نکات طراحی و چاپ بنر های گرافیکی آشنا کند. شما به عنوان یک مرکز چاپ بنر های گرافیکی باید نکات قابل توجهی را رعایت کنید. به همین سبب پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

اهمیت بنر ها

بنر های گرافیکی در ظاهری ساده و کم هزینه می تواند در اختیار عموم مردم قرار بگیرد. از بنر های گرافیکی برای تبلیغات و جذب مردم به یک همایش یا رویدادی در مکانی استفاده می شود. به این ترتیب بنر های گرافیکی قادر هستند تا تأثیر بسیاری را روی فروش محصولات و شناخت کامل از شرکت بگذارند.

طراحی و چاپ بنر های گرافیکی یکی از خدمات ویژه چاپ با بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان  می باشد. هنگامی که قصد دارید مطلبی را جهت تبلیغات یا اطلاع رسانی به عده ای از مردم نشان دهید ، می توانید با طراحی و چاپ بنر های گرافیکی این کار را به بهترین شکل انجام دهید. تبلیغات شما می ‌توانند برای ایجاد طیف وسیعی از هدف های تان مورد استفاده قرار گیرند. طراحی و چاپ بنر های گرافیکی و تبلیغاتی با طرح های زیبا، روشی عالی برای اعلام خبر های مهم، همچون افتتاح یک مرکز خرید می باشد؛ که به محصولات و خدمات جدید خود اشاره دارد. بنر ها در اندازه ها و سایزهای متفاوتی چاپ می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید یکی از بهترین موارد طراحی شده را متناسب با طرح مورد دلخواه تان انتخاب کنید.

چاپ یک بنر گرافیکی فوق العاده بزرگ، برای استفاده در یک همایش بزرگ یا رخداد های فرهنگی، مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که بنر هایی در سایز متوسط ، یک طراحی ایده آل برای جذب مشتری به محل مورد نظر است.

چاپ بنر را می‌ توان مهم ‌ترین نوع متریال در گروه های چاپ فضای خارجی  نیز محسوب کرد. که برای انواع تبلیغ ها، مخصوصاً معرفی شرکت‌ ها، محصولات و خدمات کسب و کارها بسیار کاربرد دارد. بنر های متریالی از جنس PVC است، علاوه بر آن عموماً در سایز های بزرگ چاپ می‌ شوند .

بنر ها به دلیل جنسPVC دارای قابلیت هایی همچون ضد آب ، مقاوم بودن در برابر سرما و گرما هستند. همچنین از قیمت بسیار پایینی برخوردار است و از سایر متریال های لارج ، کارایی بهتری دارد. بنابراین از محبوبیت بالایی جهت تبلیغات برخوردار است.

کاربرد انواع بنر های گرافیکی

کاربرد های بنر در طیف وسیعی قابل استفاده است که معمولا برای تبلیغات در شرکت ها ، سازمان ها و .. به کار رفته می شود. طراحی و چاپ بنر های گرافیکی با توجه به انواع مختلف شان، کاربرد های متفاوتی نیز به همراه دارند. بنر های گرافیکی عبارت اند از :

بنر های تبلیغاتی :

انواع بنر های تبلیغاتی در کسب و کار های مختلف مانند مؤسسات ،سازمان ها و انواع فروشگاه ‌ها به شکل بنر تبلیغاتی به کار برده می شود.

 بنر های تسلیتی :

از این بنر جهت اطلاع رسانی در مکان های مذهبی و عمومی مانند: مساجد، حسینیه ها و … استفاده می گردد. همچنین می توان از آن ها جهت اطلاع رسانی در مناسبت های محرمی استفاده نمود.

بنر های همایشی :

چاپ بنر های همایشی معمولاً، جهت اطلاع رسانی در همایش های بزرگ ، کنفرانس‌ها، سمینار ها و.. استفاده می شود.

طراحی و چاپ بنر مناسبتی :

معمولاً طراحی و چاپ بنر های مناسبتی برای تقدیر و تشکر از فردی صورت می گردد. علاوه بر آن می توان از آن ها به عنوان بنر زیارت، بنر های خوش آمد گویی و … استفاده شود.

امروزه طراحی و چاپ بنرهای گرافیکی یک از تأثیرگذارترین عوامل رشد و رونق کسب و کار است. معمولاً بنرهای گرافیکی در اندازه های مختلفی در مکان های سربسته و باز مورد استفاده قرار می گیرند. بنرها پیامی را به بینندگان آن می رساند.

نکاتی درباره بنر های تبلیغاتی

همانطور که در بخش بالا گفته شد یکی از پر استفاده ترین و مؤثرترین عوامل برای تبلیغات طراحی و چاپ بنرهای گرافیکی است. اما هدف فقط چاپ بنر نیست بلکه طراحی آن عاملی دیگر در به دست آوردن نتیجه مطلوب جهت تبلیغات می باشد.

اولین نکته ای که باید در طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی رعایت کنیم، به کارگیری نوع برند یا شرکت مورد نظر است. این بنر جهت معرفی شرکت یا محصولات آن طراحی و چاپ می گردد. هر چه طرح شما با هدف طراحی ( معرفی شرکت یا محصول ) نزدیکتر باشد، به جذب و جلب مخاطب برند خود نزدیکتر شده اید. یک طراح بنر گرافیکی باید به گونه ای بنر تبلیغاتی خود را طراحی کند که مشتری به کیفیت محصول پی برده و به شرکت اعتماد کامل کند.

در قدم دوم شما باید یک چاپخانه با سابقه را برای دریافت بنر به صورت فیزیکی انتخاب کنید. چاپخانه ای که انتخاب می کنید باید سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد.

چاپ بنر قدرت بالایی در تبلیغات دارد. به همین دلیل یکی از مهمترین عوامل در گسترش و رونق کسب و کار است. بنرهای تبلیغاتی روی جنس های متفاوتی طراحی می شوند. بسیاری از بنرها روی پارچه چاپ می گردند. جنس برخی از این پارچه ها براق و برخی مات هستند؛ شما بنا بر نیازتان می توانید بنر مورد نظر خود را طراحی و چاپ کنید.

بنرهای ساده با طراحی حرفه ای بسازید

در طراحی و چاپ بنرهای گرافیکی مهمترین عامل حرفه ای بودن آن است؛ چرا که مردم به فضای شلوغ و به هم ریخته اهمیتی نمی دهند. هر چه بنر شما ساده تر اما حرفه ای تولید شده باشد شانس بیشتری در جذب مخاطب دارید. هدف از چاپ بنر خود را انتخاب کنید. از فونت های ساده اما زیبا استفاده کنید. از تصاویر وکتور در طراحی بیشتر استفاده کنید زیرا عکس های وکتور در مقایسه با عکس های کوچک و بزرگ بهتر عمل کرده و جلوه زیباتری را در طرح ایجاد می نماید.

از اهمیت رنگ ها غافل نشوید

رنگ هایی که در بنر استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت است و نقش مهمی را در جذب مخاطب می گذارد. رنگ ها، حس های متفاوتی را به بیننده منتقل می کنند. لازم به ذکر است رنگ های روشن بیشتر جلب توجه می کنند. مطالبی که در بنر استفاده می کنید باید کاملاً خوانا باشند. زیرا بیننده با خواندن مطالب درج شده در بنر قادر است میزان کیفیت محصولات شرکت شما را دریابد.

سعی کنید هنگام طراحی از حاشیه دوری کنید و مهمترین مسائل که بیننده را به هدف شما نزدیک می کند به کار ببرید.

بنرها هنگام چاپ در ابعاد و سایزهای متفاوتی تولید می شوند. به همین دلیل شما می توانید به صورت تستی بنر خود را در ابعاد متفاوت چاپ کرده و خروجی آن را مشاهده کنید.

طراحی و چاپ بنر های گرافیکی

بنر خود را الان سفارش دهید

جهت سفارش بنر گرافیکی و یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

فهرست