چگونه تبلیغ بهتری در بنرها و کپشن های اینستاگرام بنویسیم؟

  1. تولید محتوا
  2. چگونه تبلیغ بهتری در بنرها و کپشن های اینستاگرام بنویسیم؟

یکی از فضاهای بسیار مناسب برای انجام تبلیغات، اینستاگرام است که غالباً افراد در آن با ساخت یک پیج تجاری به تبلیغ محصولات و خدمات خود می پردازند. در تنظیم یک پست خوب برای پیچ مربوطه عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از آنها متن می باشد. به همین در این مقاله نکات مربوط به تنظیم متن تبلیغات در اینستاگرام ارائه شده است.

در مورد تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بزرگ­ترین شبکه­ های اجتماعی است که میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان دارد و جای مناسبی برای دیده ­شدن و کسب اطلاعات مختلف می باشد. پیج­ های بسیاری در اینستاگرام وجود دارد که تجاری بوده و از تبلیغات مختلف به شیوه­ های جذاب برای جذب مخاطب استفاده می کنند. یکی از موارد مهمی که در این پیج ­ها باید رعایت شود متن تبلیغات در اینستاگرام می باشد که اگر به شیوه درست نوشته و تنظیم شود می تواند ضمن جذب فالوورهای بسیار، به فروش قابل توجه محصولات یا خدمات نیز منجر شود.

غالباً پست­ها در اینستاگرام به صورت بنر، عکس و گاهی به صورت ویدیوهای کوتاه می باشد که در کپشن نیز توضیحاتی در مورد پست مربوطه ارائه می شود.

متن تبلیغات در اینستاگرام
برای تنظیم متن تبلیغات در اینستاگرام وقت بگذارید

در این مقاله می خواهیم به نکته های مهمی که باید در تنظیم متن تبلیغات در اینستاگرام رعایت شود، بپردازیم و به شما راه­کارهایی را آموزش دهیم که با استفاده از آنها بتوانید به تعامل بیشتر مخاطبان با پست­های خودتان کمک کنید. با کانون آگهی و تبلیغات دور تا دور همراه باشید.

نکات مهم در تنظیم متن تبلیغات در اینستاگرام

1. عکس یا ویدئوی با کیفیت و کپشن با عنوان جذاب!

 اگر پست مربوطه شما در پیجتان به صورت یک تصویر می باشد سعی کنید از یک عکس با کیفیت و جذاب با اندازه مناسب برای اینکار استفاده کنید. در این حالت در کپشن پست یک عنوان جذاب قرار دهید و به توضیحات کافی در مورد عکس بپردازید و منظور خود را از ارائه آن بیان کنید. در مورد عنوان کپشن سعی کنید متن کوتاهی بنویسید که قبلاً استفاده شده و جنبه تازه و نوآورانه­ای داشته باشد. برای توضیحات هم مطالبی بنوسید که ویژگی­های برتر محصول شما را به صورت کوتاه، خلاصه و مفید به مخاطب معرفی کند.

متن تبلیغات در اینستاگرام شکل 2
عکس همراه با توضیحات در کپشن پست

مثلاً اگر پیج شما مربوط به فروش خشکبار می باشد و در پستی عکسی از یک ظرف پسته قرار داده­اید، در کپشن می توانید برای عنوان و توضیحات اضافه متن تبلیغات در اینستاگرام خود را به صورت زیر تنظیم کنید:

                                            ***وای عجب پسته ه­ایی! داره از دور

                                               داد می زنه بیا منو بخر!***

                                                دوستان! این پسته از محصولات خیلی مرغوب ماست

                                                که دیروز وارد کردیم. در درجه یک بودنش همین بس

                                                که اگه این خشکبار را تهیه کردید و راضی نبودید

                                               می توانید پس بیارید و پولشو بگیرید!

                                                خشکبار ما سه اصل کیفیت، اعتماد مشتری و

                                                رضایت را همیشه سر لوحه کار خود قرار می دهد.

 

توجه داشته باشید که اولین چیزی که مخاطب را به پست شما جذب می کند، عنوان آن است که در کپشن آورده می شود، سپس مخاطب توضیحات را دنبال می کند تا در مورد محصول و یا خدمات شما بهتر بداند. بهتر است برای تنظیم کپشن پست همیشه وقت کافی بگذارید و خوب در مورد آن فکر کنید، چون متن تبلیغات در اینستاگرام باید به ظرافت و دقت بالایی تنظیم شود.

 

2. استفاده از بنر های تبلیغاتی

ممکن است شما بخواهید با صرف هزینه بیشتر بجای عکس از یک بنر جذاب و زیبا برای هدف تبلیغات خود استفاده کنید. بنرها دو نوع ثابت و متحرک دارند که معمولاً نوع ساده به علت هزینه ساخت کمتر و تنظیم راحت­تر برای اینستاگرام انتخاب می شود.

بنرها در خود متن های بسیار کوتاه همراه با پس زمینه رنگی از کاراکترها و عناصر مختلف دارند. در مورد متن تبلیغات برای اینستاگرام در بنر باید بگوییم که غالباً بیشتر مخاطبان به متن خود بنر توجه دارند و در صورت داشتن وقت و حوصله بیشتر به توضیحات کپشن نیز مراجعه می کنند.

برای تنظیم بنر بهتر است از یک متخصص طراحی گرافیک کمک بگیرید. باید توجه داشت پس زمینه­های روشن بیشتر برای جذب مخاطب اثرگذار است. شما می توانید متن خود را در هرجایی از صفحه بنر قرار دهید، ولی باید توجه کنید که متن باید بسیار کوتاه باشد تا هم مفهوم را سریع منتقل کند و هم بخشی قابل توجهی از صفحه بنر را اشغال نکند تا جذابیت و گیرایی بنر از بین نرود. بعد از آن بهتر است به سراغ کپشن پست بروید و توضیحات اضافه را در آنجا قرار دهید. متن خود بنر و متن کپشن می تواند به نوعی مکمل هم باشد و تبلیغات را برای محصول یا خدمات موردنظر به صورت جامع به مخاطب ارائه دهد.

متن تبلیغات در اینستاگرام شکل 3
تبلیغات بنر در اینستاگرام با گرافیک و متن جذاب

3. اقدام برای انجام عمل:

یکی دیگر از مهم­ترین مواردی که در متن تبلیغات در اینستاگرام باید آورده شود، ذکر جمله و عبارتی است که مخاطب را به لایک، ذخیره، بیان نظر و یا اشتراک آن پست با دیگران ترغیب کند. این ویژگی می تواند ضمن بالابردن نرخ تعامل پست شما، به دیده­شدن بیشتر آن در سطح اینستاگرام منجر شود. اگر تصویر و یا بنر شما به صورت تکی است باید متن اقدام برای انجام عمل را در انتهای توضیحات کپشن قرار دهید تا مخاطب بعد از خواندن توضیحات و قبل از خروج از صفحه پست، اقدام لازم را انجام دهد.

اما اگر عکس شما به صورت آلبوم است یا بنر شما به صورت چند اسلاید تنظیم شده بهتر است آخرین قسمت بعد از عکس یا آخرین اسلاید بنر را برای متن اقدام برای عمل در نظر بگیرید. چرا که احتمال دارد مخاطب بعد از بررسی سریع آلبوم عکس یا اسلایدهای بنر، متن کپشن را دیگر نخواند و از صفحه پست خارج شود.

معمولاً بیشتر سعی می شود که مخاطب ترغیب شود که پست مربوطه را لایک کند و موارد دیگر مثل بیان نظر یا اشتراک­گذاری در درجات بعدی اهمیت قرار داده می شود. مثلاً برای پستی که در قسمت اول برای تبلیغ پسته آورده شد، متن اقدام به انجام عمل می تواند به صورت زیر باشد:

                                               – سوالی بود در دایرکت در خدمتم. در مورد لایک و نظر

                                                   هم دیگه خودتون می دونید چکار کنید.  

4. هشتگ­ گذاری:

از مهم­ترین خصوصیات متن تبلیغات در اینستاگرام، قراردادن هشتگ­های کاربردی و مهم در کپشن پست می باشد. این ویژگی به نوعی برای پست­ها دسته­بندی ایجاد می کند و مخاطبانی را که با سرچ به دنبال یافتن محصولات و خدماتی خاصی هستند، بهتر و بیشتر برای هدایت به پست مربوطه کمک می کند.

هشتگ­ها با علامت # تنظیم شده و معمولاً در انتهای کپشن با فاصله مشخص از هم و به صورت پشت سر هم آورده می شوند. باید توجه کرد که تعداد هشتگ­ها نه باید بیش از حد زیاد باشد و نه باید آنقدر کم باشد که هدایت به پست شما را کاهش دهد. بهتر است برای هر پست چیزی بین 5 تا 10 هشتگ را قرار دهید.

مطلب دیگر اینکه برای تنظیم متن هشتگ می توانید از نام تجاری پیج، نام محصول، تنظیم عبارت دو کلمه­ای اسم و صفت که اولی نام محصول و دومی صفت برتر محصول است و غیره استفاده کنید. حواستان باشد که هشتگ­ها متمایز باشد و کاربرد تجاری داشته باشد.

به عنوان مثال : فروش پسته

برای پستی که در قسمت اول برای تبلیغ پسته آورده شد، هشتگ ­ها می تواند به صورت زیر باشد:

                                              #خشکبار #آجیل #پسته_خشک  #پسته_عالی

                                               #پسته_تازه #خشکبار_ارزان # آجیل_تازه # خرید_خشکبار

 5. تنظیم ایموجی ها و آیکونهای کوچک در کپشن پست

ایموجی ­ها شکلک­های انسانی کوچک از صورت انسان در موقعیت ها و شرایط گوناگون مثل خوشحالی، ناراحتی، ترس، لذت، تعجب و … هستند. همچنین آیکون­ها نمایش گرافیکی بسیار کوچک از عناصر و المان­های مختلف هستند. تنظیم ایموجی و آیکون در کپشن پست می تواند آنرا از حالت یکنواختگی و سردی بیرون آورد و باعث جلب توجه مخاطب شود.

به طور مثال ممکن است شما در قسمتی از کپشن در مورد قیمت محصول و یا خدماتی که موضوع پست به آن مربوط می شود، عددی را وارد کنید و یا از تخفیف چند درصدی برای محصول در بازه زمانی خاص صحبت کند. در این حالت استفاده از ایموجی تعجب و همچنین آیکون دست که به قیمت و یا تخفیف موردنظر اشاره می کند، می تواند در آن بین نگاه مخاطب را بیشتر به سمت خود جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست